Sebezáchova

Jak se nestát obětí

22. března 2008 v 4:02 | Kejtyna
Tenhle článek je pro ženský, jelikož pochybuju, že by se chlap takovou tématikou zabýval. Tenhle článek mi poslala mamka, a je fakt, že na tom něco bude.
OČIMA NÁSILNÍKA (není to vtip)

Se skupinou odsouzených za znásilnění byl ve vězení proveden rozhovor o tom, co očekávají u potenciální oběti a zde jsou některá zajímavá fakta:

1) První věc, na kterou muži u potenciální oběti ohlíží, je účes. Nejpravděpodobněji budou pronásledují ženu s culíkem, drdolem, copem nebo jiným účesem, který je snadné uchopit. Také půjdou pravděpodobněji po ženě s dlouhými vlasy. Ženy s krátkými vlasy nejsou běžnými cíly.
2) Druhou věcí, po které se muž dívá je oblečení. Vyhledávají ženy, jejichž oblečení je snadné rychle odstranit. Většina z nich má u sebe nůžky speciálně na stříhání oblečení.
3) Také vyhledávají ženy, které telefonují, hledají něco v kabelce nebo dělají nějakou činnost za chůze, protože nedávají pozor a mohou být snadno přemoženy.
4) Muži nejpravděpodobněji zaútočí a znásilní brzy zrána, mezi 5:00 a 8:30 hod.
5) Nejčastějším místem, kde jsou ženy unášeny je parkoviště u prodejny potravin. Na druhém místě jsou parkoviště/garáže u kanceláře. Na třetím místě jsou veřejné záchody.
6) Těmto mužům jde o to, aby ženu rychle popadli a přesunuli na jiné místo, kde se nemusí obávat toho, že je někdo chytí.
7) Pouze 2% řekli, že měli u sebe zbraň, protože za znásilnění budou odsouzeni na 3-5 let, ale za znásilnění se zbraní je 15-20 let.
8) Pokud budete klást odpor odradí je to, protože jim trvá pouze minutu nebo dvě si uvědomit, že pronásledování vás za to nestojí, protože to bude zdlouhavé.
9) Tito muži řekli, že by si nevybrali ženy, které mají deštníky nebo jiné podobné předměty, které mohou být v rukou žen použity zpovzdálí. Klíče nejsou zastrašující, protože se musíte dostat skutečně blízko k útočníkovi, aby mohly být použity jako zbraň. Takže smyslem je, přesvědčit tyto chlápky, že za to nestojíte.
10) Několik obranných technik, které nás naučil jsou: Pokud vás někdo pronásleduje zezadu na ulici nebo v garáži nebo je s vámi ve výtahu nebo na schodišti, podívejte se mu do tváře a zeptejte se jich třeba kolik je hodin nebo řekněte něco všedního: "To je k nevíře, jaká je venku zima", "budeme mít tuhou zimu". Teď jste viděly jejich tvář a můžete je identifikovat v řadě; ztratíte přitažlivost jako cíl.
11) Pokud jde někdo směrem k vám, vztáhněte ruce před sebe a zakřičte STŮJ nebo DRŽ SE ZPÁTKY! Většina násilníků, se kterými hovořili řekla, že by si ženy nevšímali, pokud by řvala nebo ukázala, že se bude bránit. Znovu, vyhledávají SNADNÝ cíl.
12) Pokud máte pepřový sprej (tento instruktor byl jeho velkým zastáncem a nosí ho všude sebou), křičte MÁM PEPŘOVÝ SPREJ a když jej držíte venku, zastraší ho to.
13) Pokud vás někdo chytne, nemůžete je překonat silou, ale můžete je přelstít. Pokud vás chytne zezadu kolem pasu, štípněte útočníka buď pod paži (mezi loktem a podpažím) NEBO v horní části vnitřního stehna VELMI VELMI SILNĚ. Jedna žena ve třídě, kterou instruktor školil, mu řekla, že použila štípnutí pod paží na muže, který se ji pokusil znásilnit a byla tak naštvaná, že mu protrhla kůži a vytrhla svalová vlákna - chlap potřeboval stehy. Zkuste se štípnout v těchto místech jak nejsilněji můžete - bolí to.
14) Po počátečním úderu vždy JDĚTE po GENITÁLIÍCH. Vím ze zvláště nešťastného zážitku, že pokud uhodíte do mužských částí, je to nesmírně bolestivé. Můžete si myslet, že toho chlapa naštvete a bude vám chtít ublížit víc, ale tito násilníci našemu instruktorovi řekli, že chtějí ženu, která nebude působit moc problémů. Začněte působit potíže a zmizí.
15) Pokud na vás muž vztáhne ruce, chytněte ho za dva prsty a zohněte je dozadu jak nejdál to jde s co největším tlakem dolů. Instruktor mi to udělal bez použití velkého tlaku a skončila jsem na kolenou a oba klouby na prstech slyšitelně zapraskaly.
16) Samozřejmě, že stále platí, co slýcháváme. Vždy si buďte vědomi vašeho okolí, pokud je to možné mějte doprovod a pokud vidíte nějaké zvláštní chování, nenechte to být, následujte své instinkty!!!
Můžete se cítit v daný okamžik hloupě, ale cítily byste se mnohem hůř, pokud by ten chlápek byl opravdu nebezpečný.
1. Tip z Tae Kwon Do: Loket je nejsilnějším bodem na vašem těle. Pokud jste dostatečně blízko, abyste ho použily, udělejte to!
2. Naučeno z turistického průvodce v New Orleans. Pokud vás zloděj požádá o vaši náprsní tašku a/nebo peněženku, NEPODÁVEJTE MU JI. Hoďte ji co nejdál od sebe...jsou šance, že se více zajímá o vaši peněženku než o vás a půjde si pro ni. UTÍKEJTE JAKO ŠÍLENÁ OPAČNÝM SMĚREM!
3. Pokud byste byly hozeny do kufru auta, vykopněte koncová světla a vystrčte ven z otvoru ruku a začněte mávat jako blázen. Řidič vás neuvidí, ale kdokoliv jiný ano. Toto zachránilo životy.
4. Ženy mají ve zvyku nasednout do auta po nakupování, jídle, práci atd. a jen sedět (kontrolují si šekovou knížku nebo dělají seznam atd.). NEDĚLEJTE TO! Dravec vás bude sledovat a tohle je pro něj skvělá příležitost, aby se dostal na místo spolujezdce, přiložil vám zbraň k hlavě a nařídil vám, kam jet. HNED JAK NASEDNETE DO SVÉHO AUTA, ZAMKNĚTE DVEŘE A ODJEĎTE. Pokud je s vámi někdo v autě, se zbraní u vaší hlavy, NEODJÍŽDĚJTE, opakuji: NEODJÍŽDĚJTE! Místo toho nastartujte motor a do něčeho narazte, poškoďte auto. Váš airbag vás zachrání. Pokud je osoba na zadním sedadle, schytá to nejvíc. Hned jak auto narazí vyskočte ven a utečte. Je to lepší, než aby našli vaše tělo na vzdáleném místě.
5. Pár poznámek o nastupování do vašeho auta na parkovišti nebo v garáži:
A.) Buďte opatrné: rozhlížejte se kolem sebe, podívejte se do auta, na podlahu u spolujezdce a na zadní sedadlo.
B.) Pokud parkujete vedle větší dodávky, nastupte do vašeho vozu ze strany spolujezdce. Většina sériových vrahů útočí na své oběti tím, že je vtáhne do své dodávky, když se ženy pokouší nastoupit do svých vozů.
C.) Podívejte se na auto parkující vedle vašeho auta u strany řidiče a u strany spolujezdce. Pokud tam sedí samotný muž na sedadle nejblíže vašeho vozu, bude lepší, když se vrátíte zpátky do supermarketu nebo do práce a požádáte ostrahu/policii, aby vás doprovodila ven.
JE VŽDY LEPŠÍ BÝT V BEZPEČÍ NEŽ LITOVAT. (A lepší paranoidní než mrtvá.)
6. VŽDY jeďte raději výtahem, než po schodech. (Schodiště jsou děsivá místa na to být tam sama a skvělá místa zločinu. To je pravda zvláště V NOCI!)
7. Pokud má násilník pistoli a vy nejste pod jeho kontrolou, VŽDY UTÍKEJTE! Útočník vás trefí (běžící terč) pouze ve 4 ze 100 možností. A dokonce i tehdy to nebude do životně důležitého orgánu. UTÍKEJTE, pokud možno způsobem cikcak (kličkujte).
8. Jako ženy se vždy snažíme mít soucit: PŘESTAŇTE! Může to způsobit, že budete znásilněna nebo zabita. Ted Bundy, sériový vrah, byl dobře vypadající, vzdělaný muž, který VŽDY hrál na soucit nic netušících žen. Chodil o holi nebo kulhal a často požádal "o pomoc" do svého auta nebo se svým vozem a tehdy unesl svou příští oběť.
9. Další Bezpečnostní Bod: Někdo mi zrovna řekl, že její přítelkyně slyšela včera večer plačící dítě na své verandě a zavolala policii, protože to bylo pozdě a domnívala se, že je to divné. Policie jí řekla "Ať děláte cokoliv, NEOTVÍREJTE dveře." Žena pak řekla, že to znělo jako by se dítě plazilo blízko okna a ona měla strach, že by se mohlo dostat na silnici a něco jej přejet. Policajt řekl, "Už máme hlídku na cestě, cokoliv děláte, NEOTVÍREJTE dveře." Řekl jí, že se domnívají, že sériový vrah má nahraný dětský pláč a používá to k vylákání žen ven z domu, když se domnívají, že někdo upustil dítě. Řekl, že to nepotvrdili, ale měli několik telefonátů od žen, které říkaly, že slyšely dětský pláč venku za dveřmi, když byly v noci samotné doma.
Prosím pošlete do dál a NEOTVÍREJTE dveře při dětském pláči. Mělo by to být bráno vážně, protože teorie Plačícího dítěte byla zmiňována v pořadu Nejhledanější v Americe, kde udávali profil sériového vraha v Luisianě.
Ráda bych, abyste to předali všem ženám, které znáte. Může to zachránit život. Světlo svíčky neutlumí, když se jí zapálí další svíčka. Chtěla jsem to poslat jen ženám, ale chlapi, pokud milujete své mámy, manželky, sestry, dcery atd., možná byste jim to taky chtěli poslat.
BTW - pokud je to sériový vrahoun, tak jste v pr....páč toho nezastaví ani ten deštník a když vás chce z jakéhokoliv důvodu killnout, tak to udělá, to mi věřte.

Kouzlo záchodu

29. ledna 2008 v 17:00 | Kejtyna
Ano, vskutku je to docela úchylnej titulek. Ale je to spíš taková metafora...
V dnešní době je skoro v celém světě záchod (neo také 00, wc nebo jak chcete...) samozřejmostí. Ovšem jenom skoro. Existují totiž země, kde se se*e na zem, do vody..nezáleží na postavení ani věku člověka. Dělá to tak přece každý.
Mít záchod je základní lidské právo. To je závěr Světové vrcholné schůzky o toaletách. Ne, nesmějte se, to opravdu není vtip. Je to vážná věc. Někdy otázka života a smrti.
Summit o záchodech se konal nedávno v indickém Dillí. Byl už pátým v pořadí.
Přestanete se nad tím usmívat ve chvíli, kdy se třeba zrovna v Dillí podíváte, kam chodí na záchod obyvatelé slumů. Bylo to šokující: byli to hezky oblečení lidé, upravení a umytí, jen když jste šli z jedné čtvrti chatrčí do druhé, najednou jste zjistili, že jdete záchodem. Nebyl úplně strašlivý, protože byl na břehu jezírka, jehož voda všechno milosrdně pohlcovala. Byla to voda, kde se lidé myli, děti koupaly a odkud ženy braly vodu na vaření.
Když jste to viděli, snadno jste pochopili, proč průjmy zabijí ročně 1,6 milionu dětí. To je víc než malárie, která je považovaná za zabijáka číslo jedna.
Zapomeňte na nějaké obavy z terorismu, tihle lidé mají jiné starosti. Za den zabije špinavá voda a skutečnost, že nemají záchody, víc Afričanů, než kolik Američanů zůstalo 11. září 2001 pod troskami zborcených dvojčat. Když si občas prohlédnete věci jiným úhlem, zjistíte, že nabízejí překvapivé pohledy.
Experti se shodují, že dvěma nejpřevratnějšími věcmi v dějinách zdravotnictví nebyl objev penicilinu nebo vakcína proti neštovicím. Jsou jimi tekoucí voda a splachovací toaleta.
Jaké to je bez nich, lze poznat třeba v nairobské Kibeře, největším slumu světa. Lidé tam konají potřebu do igelitových tašek, které pak přehodí přes plot. Říká se tomu igelitové bomby a musíte si dávat pozor, aby vás nějaká netrefila. Leží všude - a i tam je déšť uklízí do potoka, v němž si hrají a ze kterého pijí děti. Kolik jich kvůli tomu umírá, nevíte. Tyhle statistiky se nevedou.
Nebo takový Kábul, město s nejvyšším obsahem exkrementů ve vzduchu na světě. Je tam sucho a větrno a lidé si, když to na ně přijde, prostě přidřepnou. Za dva dny je z toho prach, který nese vítr. Máte rozpraskané rty, olíznete si je a...
hledáte doktora.
No, nechme toho. Není to příjemné. Jenže takhle, bez splachovací toalety, žije skoro polovina lidí na světě. Je to 2,6 miliardy osob. Každý den a celý život. Už chápete, proč Světový den záchodů není k smíchu? *
Zdroj:Lidé a Země
Přestože na netu není Světový den záchodů, myslím že ani není čeholitovat. Předpokládám, že američané by tento "svátek " pojali po svém. Taakže bychom se třeba mohli dočkat, že X.X. by se v Americe mohli po ulicích prohánět průvody masek - záchodových mís,prkýnek, jistě i suchých WCTOI TOI, kadibudek a jiných vymožeností. Do toho by hrála kapela s ne příliš slušným, ovšem identickým názvem.¨
Historie hajzliků
Toalety se objevily v historii brzo. Ve 25. století př.n.l. lidé z oblasti Harappa (Pákistán) měli v každém domě vodní toalety spojené kanálem zakrytým pálenými hliněnými cihlami. Toalety byly i v starověkém Egyptě a Číně. V Římské civilizaci byly někdy toalety částí veřejných lázní, kde ženy a muži byli společně ve smíšené společnosti.
Za vynálezce splachovací toalety se považuje Sir John Harington (v roce 1596), i když během Viktoriánské éry nastala zlepšení regulace (pravděpodobněji to provedl Alexander Cummings než Thomas Crapper, jak je obvykle uváděno) a použití splachovacích toalet se rozšířilo. Před a během tohoto přechodného období (v některých oblastech až do 20. století) mnoho lidí používalo externí toalety, zvlášť v rolnických oblastech.
Takže co z toho vyplývá? Že až pudete na záchod važte si toho =D

Nechte je být!

21. prosince 2007 v 9:25 | Kejtyna
Homosexualita je v dnešní době poměrně rozšířeným a moderním jevem. Ne,opravdu v tomhle článku nehodlám polemizovat o problematice gayů a lezbiček, sice by to mohlo být zajímavé, ale ne. Než se dostanu k járu, tak vám poskytnu úryvek čehosi, co jsem našla na pdasoft.cz
Je to takové zabloudění do historie, kdy homosexualita byla tabu, takže něco málo o jednom z mých oblíbených autorů:
Oscar Wilde byl homosexuál a v jedné etapě svého života se zamiloval do syna Markýze z Queensberry, Bosieho. Bosie, který svého otce nenáviděl, přesvědčil Wildea aby ho zažaloval za urážku na cti. Jelikož homosexualita sama byla nezákonná, Oscar Wilde prohrál svůj případ urážky na cti proti Markýzi z Queensberry a byl zatčen. S nemožností jakkoliv se bránit proti obžalobě za homosexuální chování, byl obviněn a odsouzen na dva roky těžkého žaláře. Podmínky v nereformovaném dickensovském vězení způsobili sérii kalamit a nemocí, které ho dovedly až před bránu smrti.
Po propuštění z vězení se Wilde pokoušel vyhovět přáním své ženy Constance a poslal Bosiemu hluboce epický dopis "De Profundis", vysvětlujíc proč už by se nikdy neměli setkat.
Láska, vášeň, posedlost a samota kombinovaná s opatrností a zdrženlivostí. Navzdory jistotě, že jejich vztah skončil, byl Oscar neschopen odolat pokušení a znovu se s Bosiem setkal. S katasrofálními důsledky.
V minulosti byla homosexualita zakázaným jevem. V dnešní době však především filmaři využívají (nebo zneužívají?) obrázku dvou vášnivě se k sobě tisknoucích mužů/žen. Je vlastně docela jasné o cojim kráčí. Jde jim o to, aby vytvořili film, který bude vždy vzpomenut v souvislosti s tímto jevem. (sakra.měla bych přestat o homosexualitě mluvit jako o jevu. fakt sorry,jase z toho asi nevykecám ) Já jen chtěla říct, že stejně jako filmy, kde jsou černoši (ku*va afriameričani. řekla jsem afroameričani. nejsem ani rasista a nemám nic proti homosexuálům) tak většinou tam člověka s tmavou pletí nedají proto, že se dostavil na casting, ale jen proto, že ten film je ehm...přiznejme si trochu rasistický.
Proč? Vetšinou hrají černí drsný týpky, hopery, zhulence s rastacopánky aj. Ve většině filmů tam bohužel nehrají "jenom" křoví. Vždycky tam afroameričan má svůj "černý význam". A stejně tak filmy přesně směřované na homosexuály. Třeba taková Zkrocená hora. Film který mě nějak nevzal (ne že by semi nelíbilo, jak se dva krasavečci k sobě tulili, ale postrádalo to myšlenku). Pravděpodobně pan Lee čekal, že když někdo řekne "gay" tak to bude synonymumpro jeho film Zkrocená hora a naopak. Vlastně se mu to částečně podařilo.
A takových filmů, které se snaží získat diváky jenom kvůli "pár teploušům" (promiňte!)je víc. Jen tak namátkou: Láska a jiné pohromy, Než se setmí, Kapky deště na rozpálených kamnách, Kondomedie (BTW mazec film ), Kdyby zdi mohly mluvit, no a třeba vzpomeň me i Přátele - Rossova první žena Susan je lezbička n'est c'est pas? Mimochodem filmů s homosexuální tématikou je mnoho - seznam je zde.
Hele nějakmě to chytlo,takže zítra tu ještěnajdete tabulky zkopírované zWikipedie, kde máte podrobněji rozebrané zákony proti homosexualitě.Je to zajímavý ;)

Znaková řeč není jen němý jazyk

9. září 2007 v 20:08 | Kejtyna
Před pár týdny, při bizarní situaci mě napadlo podívat se blíže na znakovou řeč. Víte, je to zvláštní. Na této neverbální komunikaci je smůla, že stačí málo a dojde k nedorozumění. Opravdu, jde tady o přesnost. Při znakové řeči se také nepoužívají jinotaje. Náhodou jsem narazila na netu na jeden článek, v němž autor sděloval, jak se bavil s jednou svou neslyšící kamarádkou a když jí řekl, že je kočka, urazila se, protože ve znakové řeči je kočka, úplně to samé, jako slepice, koza, či jiné domestikované zvíře. Tak jsem našla na youtub jedno takové "znakové video" pokud už někdo dlouho neviděl toho plešatého pána na ČT1 (nebo 2, to je fuk) tak ho ani neuvidíte, ale tahle slečna znakovkou taky umí.
Znaková řeč
Znakovou řečí se pro účely zákona rozumí český znakový jazyk a znakovaná čeština.
(no jo, tak jsem zvrtala titulek článku, stane sa)
Znakový jazyk
Český znakový jazyk je základním dorozumívacím jazykem Neslyšících v České republice.
Český znakový jazyk je přirozený a plnohodnotný komunikační systém tvořený specifickými vizuálně-pohybovými prostředky, tj. tvary rukou, jejich postavením a pohyby, mimikou, pozicemi hlavy a horní části trupu. Český znakový jazyk má základní atributy jazyka, tj. znakovost, systémovost, dvojí členění, produktivnost, svébytnost a historický rozměr, a je ustálen po stránce lexikální i gramatické.
Stručně jinými slovy znakový jazyk má jiný slovosled (znakosled) i gramatiku než čeština. Například vztahy, které se v češtině vyjadřují spojkami, předložkami a podobně se ve znakovém jazyce vyjadřují umístěním v prostoru.
Znakovaná čeština
Znakovaná čeština je umělý jazykový systém, který usnadňuje dorozumívání mezi slyšícími a neslyšícími.
Znakovaná čeština využívá gramatické prostředky češtiny, která je současně hlasitě nebo bezhlasně artikulována. Spolu s jednotlivými českými slovy jsou pohybem a postavením rukou ukazovány odpovídající znaky českého znakového jazyka.
Jinými slovy: znakovaná čeština je pouze vizualizovaná čeština, tj čeština převedená do znaků. Slovosled je stejný jako v češtině, pouze pro každé slovo se použije odpovídající znak znakového jazyka.
No to je snad dost (ne)srozumitelné. Jinak když kliknete na Celý článek tak najdete základy znakového jazyka zkopčené z Lexikonu.

¨"Gorily" v nasazení

7. července 2007 v 22:32 | Kejtyna
Denně nasazují své životy a svá těla napospas. Někdy je to těsné, někdy mohou i zemřít. Ano, jsou to osobní strážci, více známí jako bodyuardi.
Bodyguard - osobní strážce: K základním povinnostem osobního ochránce patří ochrana života a zdraví chráněné osoby před všemi útoky a činit opatření k předcházení těmto útokům, ochrana majetku chráněné osoby, která má tato při sobě, popřípadě ve stanoveném rozsahu a na stanoveném místě či prostoru, ochrana osoby před fyzickými i verbálními útoky, zejména nepřipuštěním potencionálního útočníka do bezprostřední blízkosti chráněné osoby a plnění dalších specifických požadavků klienta.
Výcvik zásahové jednotky - bodyguardVýcvik zásahové jednotky - bodyguard
Takto definuje pojem bodyguard agentura Ultra Boss security. Kdo neviděl film Osobní strážce , ten jako by nebyl. Kevin Costner sice není klasický příklad namakané "gorily" v upnutém černém tričku skrz které se rýsují železné až hrůzostrašné svaly. Gorily, se širokými rameny, jejíž vzhled sám o sobě je zdviženým ukazovákem varujícím potencionální útočníky. Ale co se dá dělat...
Při návštěvě stránky http://www.ultraboss.eu mě udivilo, že jsem tam spatřila věci v běžném životě neobvyklé, které se většinou vídají jen v amerických akčácích. Ostraha objektů, zásahová jednotka, bodyguard, limuzína s bodyguardem, detektivní služby. Nic z toho není problém. Až budu někdy nechutně prachatá, tak si to objednám všechno. Alespoň si budu připadat důležitě....

Survivor - kdo přežije

30. června 2007 v 22:42 | Kejtyna
Je mi jasné, že Trosečník ani kdo přežije už dávno není "IN" ale když to běželo, tak jsem tu theme song milovala, takže si nemůžu odpustit to sem nedát.....

Sexuální zneužívání

5. dubna 2007 v 11:43 | Kejtyna
Jak poznat sexuální zneužívání?
 • osoba se pokouší o navázání bližšího tělesného kontaktu (chce se objímat, líbat způsobem který je dotyčnému nepříjemný, uvádíjej do rozpaků)
  • snaha styku sintimními místy (prsa, hýždě, genitálie)
  • snaha způsobit bolest -rukama, ústy, různými předměty či jejím přirozením
  • snaha o bližší sexuální kontakt - dotuku genitálií, koitální soulože či orálního×análního styku
  • osoba před Vámi onanuje, ukazuje své genitálie, nutí Vás dívat se na porno filmy, časopisy, fotografie
 • dotyčný ví o nezákonitosti situace, proto se snaží o diskrétnost
  • vyhrožuje
  • uplácí
DŮLEŽITÉ!
 • na prsa, hýždě, genitálie smí sahat pouze lékař - jsi-li nemocnýá nikdo z přátelm rodičů, či jiných osob,Tvé tělo je jen tvé, máš právo na soukromí.
 • neposlouchej kamarád, kteří ě nutí dělat věci s tvým tělem, které nechceš a které se ti nelíbí
 • neposlouchej je, když tě nutí dívat se na pornografické filmydfotografiečasopisy, pokud sáma nechceš
  • Kam se obrátit
   Policie ČR 158
   Linka bezpečí 800 155 555
   Tísňové volání z mobilního telefonu 112
podle příručky o s.z. od krizového centra spondea. www.spondea.cz

Jak se bránit a nebýt napaden II.

25. ledna 2007 v 12:23 | Kejtyna

Sebeobrana...motivy útoku


Motivem útoku rozumíme pohnutku, která vede útočníka k agresivnímu chování, projevujícím se tím, že zaútočí na jinou osobu.
Ženy bývají převážně napadeny ze sexuálních pohnutek. Podle výsledků výzkumu lze říci, že věk ženy není zcela rozhodující. Násilník se často zaměří na oběť, která je zrovna "po ruce". Pachatelé těchto přepadů jsou lidé se slabou volní kontrolou jednání, silně egoističtí, s tendencí okamžitě uspokojit své potřeby. Jiný typ násilníků si oběť vyhlédne předem, sleduje její zvyklosti, ví kudy chodí ze zaměstnání atd.
Obrázek “http://www.hongluck.org/images/self-defense-training-pic1.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Při napadení žen se vyskytuje i loupeživý motiv. Loupež je trestným činem. Je to odebrání věci pod pohrůžkou násilí tj. zranění či smrti. Naproti tomu odcizení peněženky položené na jiných předmětech v nákupní tašce je krádeží. Loupeže se uskutečňují pevážně se zbraní, proto je lepší dát pachateli cennosti, které požaduje,neboť žádná finanční částka ani hodnota drahých šperků se nemůže rovnat hodnotě lidského života.
Loupeže se odehrávají také v bytech. Pachatel si předem vytipuje byt starších nebo starých lidí a pod různými záminkami do něj vstoupí. V bytě vždy použije násilí např. uhodí hostitele nějakým předmětem poté, co odvrátil její pozornost, ohrožuje ji zbraní nebo škrtí. Pokud je pachatel mladý a statný, mohou se starší ženy při přepadení v bytech fyzicky bránit jen obtížně.
Proto je i v těchto případech nejdůležitější předejít napadení: předvídat, zbavit se přehnané sebedůvěry a neznámé osoby do bytu nepouštět.

 • Můžete chodit na nějaké kurzy sebeobrany(džudo, karate)
 • Nejlépe se ubráníte když budete mrštní

Sebeobrana =>Jak se bránit a nebýt napaden

25. ledna 2007 v 12:17 | Kejtyna
 • Krok první ... základy
 • Je vám jasé ze nesmíte nikam chodit ve tmě sami do odlehlých částí města a když už jdete dodržujte tyto věci:
 • Vyhýbej se místům, kde ti někdo může ublížit i situacím jteré by pro tebe mohly být nebezpečné.
 • Pokud se ocitneš v nebezpečí křič,braň se a snaž se co nejrychleji utéct!
 • Při večerních návratech:
  -> nezdržuj se na odlehlých místech
  -> nechoď sám
  ->jdi uprostřed chodníku =>někdo by tě mohl vtáhnout do domu nebo do auta
  ->nenos na uších walkmana=> nemusel bys slyšet útočníka
  ->sleduj okolí

 • v případě ohrožení volej linku bezpečí: 800 155 555
 • Pokud by tě někdo unesl a pod.(nepodařila by se sebeobrana) nebraňse a udělej to co chce. Násilníka může popudit nebo rozradostnit, když někomu působí bolest(viz proti znásilnění or this)
  -obsah těch stránek MŮŽE být i přibarvený ale radila bych se tím řídit.
 • Krok druhý ... obrana!!!
 • Nejůčinnějším (a nejlehčím) prvkem sebeobrany je křik, škrábání kousání a pod. tdyž to nepomůže musí se použít truchu tvrdší obrana.
 • Tady je ukázka z jedné knihy o kung-fu:  Můžete se to naučit a taky nemusíte ale svaly se hodí nejen klukům (musím vás vyvést z omylu) ale i holkám. Třeba a především na sebeobranu ale ne na napadení!
  Nejlepšími obránci jsou japonci a číňan. Ti mají jako bojovné postavení nejčastějí kung-fu,chu-či ,sumo, karate...
 • Malý film bez komentáře. A ještě připomínám že útočníka(zejména mužského pohlaví)nejvíce ochromíte kopnutím do rozkroku nebo píchnutím prstů do očí. Drastický ale za váš život to stojí.


 • Pokud někdo proti vám vykopává pokuste se tu nohu chytnout=>tím ztratí rovniváhu a upadne
Mezi nejuniverzálnější obranu patří Jui jitsu
->JIU JITSU je staré japonské bojové umění, pocházející údajně již z dob mythologických, nicméně jeho systematická výuka, jak lze usuzovat z nejstaršího dokumentu, dochovaném v zakladatelské škole KODOKANJUDO v Japonsku, začala patrně až v XVI. století našeho letopočtu. Původně se jednalo o doplněk boje s mečem, který přerostl v samostatné bojové odvětví. Na naše území se JIU JITSU poprvé dostalo v roce 1910, kdy se cvičilo ve Vysokoškolském sportu v Praze. JIU JITSU je hlavně sebeobrana beze zbraně, ale také za použití některých malých zbraní, a to proti neoozbrojenému i ozbrojenému protivníkovi, nebo skupině útočníků. Nikdy v něm na rozdíl od sportovních stylů nebyly zakazovány žádné chvaty. Za použití hlavní poučky "ustup, jsi-li tlačen, přistup, jsi-li tažen" umožňuje zvítězit relativně slabšímu obránci nad silnějším, větším, i rychlejším útočníkem, proto je určeno všem lidem bez rozdílu pohlaví a věku. JIU JITSU řeší téměř všechny střetné situace v boji beze zbraně. Pokud některou takovouto situaci neřeší, neřeší ji ani žádné jiné bojové umění. Tohoto jsou si vědomy i různé ozbrojené sbory, proto JIU JITSU začleňují do osnov svých výcviků. (např. FBI)
->Prvky používané v jiu jitsu
údery - končetinami tvořené rázy, působící na organismus protivníka
kopy - viz. údery, ale prováděné výhradně dolními končetinami
páky - přivádění kloubů do anatomicky nepřirozené a tudíž bolestivé polohy
držení - imobilizace protivníka
tlaky na citlivá místa - působení na vitální body (viz obrázky)
škrcení - zamezení přívodu okysličené krve do mozku protivníka
podrazy - způsobení pádu protivníka vychýlením jeho těžiště
 
 

Reklama