×Lidé×

Reklamy na mentos - the best

21. dubna 2008 v 12:27 | Kejtyna
Já sice nejsem fanda těch přiblblých komerčních výplodů chorých hlav, ale musím uznat, že reklamy na mentos, mají něco do sebe (ne že by ovce jezdilyna sekačkách nebo ptáci si rytmicky zobali ,ale líběj se mi). Zvlášť tu melodii s ptákama miluju =D

Důchodkyně

3. února 2008 v 16:33 | Kejtyna
Úúúžasná písnička, kterou mi zpíval bratříček. Ani netuším, kdena ňu došel...
Měla bába trnku
vařila ji v hrnku
vařila ji dlouho
a trnka zmizela

na dně toho hrnku
kde vařila trnku
bylo něco k pití
a tak to vypila

Pročpak jsi to pila
ty bábo hloupá
vždyť se celý svět
teď stebou houpá

Lidský ideál

5. září 2007 v 16:54 | Kejtyna
Strávila jsem hodinu a něco na chatu, abych zjistila, jaký ideál člověka lidé hledají, jakým by se chtěli stát. Kromě toho, že na chat chodí už spíš lidi vě věku od 10-14 jsem zjistila, mě potřebné informace o ideálu člověka.
Jestli si vzpomínáte, tak nedávno mi vyšel článek o bandě anorektiček, které "Want to be perfect" a já se vydala do dráh internetu zjistit, jak by takový perfetkní člověk měl vypadat.
75% dotázaných si představovala jako ideálního člověka muže, 25% ženu. Spousta lidí mě "poslala do háje" s tím, že ideální člověk neexistuje. Já s tím souhlasím. Nemůže být ideální člověk, který by se zavděčil všem.
Ani nevíte, jak moc mě potěšilo, že spousta lidí uvedla povahové rysy a ne jen povrchní nedůležitosti jako je vzhled. Ideální člověk by neměl mít dokonalý zevnějšek nýbrž duševní stránku. Sice by měl dokonalý člověk být hezký, ale rozhodně to (jak doufám) není prioritou.
Taky se opět divím (a ne napoprvé) že spousta lidí nehledá ideál ve svém nitru, nýbrž okolí. Nebudu posuzovat, zda je to dobré, či ne. Takže většinou to byl přítel či kamarádka nebo herec.Ku příkladu Arnold Schwarzenegger (přitom ten člověk jeho jméno ani napsat neuměl, ale to je detail).
Ideální člověk by měl tedy mít všechno. Být populární, krásný a taky hodný, upřímný, ochotný, pravdomluvný, inteligentní, cílevědomý,nenáročný, usměvavý, kamarádský k lidem i zvířatům.
Líbil se mi jeden názor, který budu doslovně citovat: Ideální člověk je ten, kterému stačí málo ke štěstí, protože málo najdeš všude a tak je pořád šťastný.
Líp bych to sama neřekla. Proto nechápu, proč se všichni snaží zdokonalit svůj zevnějšek místo svého duchovna. Ono je to samá dieta, liposukce a plastika. Nebo už i lidi na chatu lžou?

Nebuďme jako naši rodiče ->nastroje středověku

3. září 2007 v 20:52 | Kejtyna
Už dlouho jsem o tomhle článku uvažovala...Víte potomci se chovají buď úplně jako jejich rodiče, nebo se snaží (v tom lepším případě) nebýt vůbec jako oni. Jelikož nevím, jak začít, zkusím to ůryvkem ze Slepičí polévky:
Jestliže jsou děti obklopeny kritikou, naučí se odsuzovat.
Jestliže jsou děti obklopeny nepřátelstvím, naučí se bojovat.
Jestliže jsou děti obklopeny strachem, naučí se být bázlivé.
Jestliže jsou děti obklopeny lítostí, naučí se litovat samy sebe.
Jestliže jsou děti obklopeny zesměšňováním, naučí se být stydlivé.
Jestliže jsou děti obklopeny žárlivostí, naučí se, co je to závist.
Jestliže jsou děti obklopeny zahanbováním, naučí se bezdůvodně obviňovat samy sebe.
Jestliže jsou děti obklopeny tolerancí, naučí se být trpělivé.
Jestliže jsou děti obklopeny podporou, naučí se mít důvěru.
Jestliže jsou děti obklopeny chválou, naučí se oceňovat.
Jestliže jsou děti obklopeny přijetím, naučí se být samy sebou.
Jestliže jsou děti vítány, naučí se nacházet ve světě lásku.
Jestliže jsou děti obklopeny uznáním, naučí se mít cíl.
Jestliže jsou děti obklopeny sdílením, naučí se být štědré.
Jestliže jsou děti obklopeny poctivostí a upřímností naučí se, co je pravda a spravedlnost.
Jestliže jsou děti v bezpečí, naučí se důvěřovat sobě i ostatním.
Jestliže jsou děti obklopeny přátelstvím, naučí se, že na světě je pěkně.
Jestliže jsou děti obklopeny klidem, naučí se pokoji mysl.
Lépe a jinak se to ani říct nedá. Víte, vlastně je dost špatný, že jsou rodiče na svý děti stejný, jako byli na ně jejich rodiče. Když jsem čirou náhodou zaslechla rozhovor mého otce, celkem mi to vyrazilo dech a nevěděla jsem, jestli se mám smát či plakat. Nebudu to psát celý, ale část sem dám: "Já bych je seřezal a nechal klečet. Konec psychologie! A pokaždé když bych kolem šel, tak bych do nich kopl. Jak si myslíš, že jsem to měl doma? Kdybych něco takového řekl, tak mi otec vymlátí všechny zuby v hubě až po dásně a pak mě nechá klečet a pořádně když kolem mě pude tak mě pořádně skope...."
Tím nechci budit lítost. Pokud totiž přemýšlí nad aplikací takových výchovných metod na své potomky, žádnou lítost si nezaslouží. A vidíte? Ach ta výchova. A já si říkám - středověk. Copak chcete aby vaše děti převzaly barbarské zvyky nasich předků? Vývoj je nejen technický, průmyslový a kdový jaký, ale i kulturní. A rodina je základní složkou státu, a pokud rodina bude vychovávat burany, jak dopadne stát?

O muslimech a mravencích

24. srpna 2007 v 17:54 | Kejtyna
Nevím jak začít. Opravdu. Nechci aby to znělo, že jde o nějaký rasistický článek, nebo tak něco. Víte, za chvíli budou možná hranice s Tureckem otevřené (do háje,kam až bude EU sahat?) a Muslems se hrnou do Evropy. Je to teď móda.Už i v Praze se vyrovnává počet muslimů s afroameričany (tak jo, trochu přeháním).
Chci říct, že se mi to nelíbí. To, jak se hrnou do evropy zahalení od hlavy až k patě. A v turbanech. Opakuji, že nejsem rasista a jsem pro multikulturarismus, ale co je moc, to je moc. A je mi jedno co káže korán. Když do Evropy, tak bez burek, turbanů a politického násilí!
A co ti mravenci? Víte, muslimové jsou jako mravenci (a nejenom tím, že začínají na stejné písmeno). Ale znáte to.Přijde jeden mravenec na průzkum a když něco najde, přilezou další, dokud je nepošlapete, nebo nepostříkáte repelentem. Kdy že jsem to měla přestat?

A když vám to řeknu, zabijete mě?

21. srpna 2007 v 14:39 | Kejtyna
Krajský soud v Ústí nad Labem poslal osmnáctiletého O******e a L********a na 15 let vězení za surovou vraždu. O dva roky mladšího spolužáka vylákali na schůzku a ubodali nožem. Chtěli vykrást byt jeho rodičů, kteří nebyli doma.
Jen si to přestavte. Tak komu už dnes můžeme věřit? Někdo, s kým se znáte už roky vás jenom kvůli pár litrům vyláká, zabije a okrade. Není to svět postavený na hlavu? Což se všichni zbláznili? Vím že to nepíšu poprvé a ani naposled, ale když tak poslouchám zprávy, kde je jedna černá kronika vedle druhé, říkám si, kdo je ještě normální.
Ženu rozčtvrtil a ukryl, rodila děti a mrtvolky zakopávala ke květinám, spartakiádní vrah na svobodě, svou přítelkyni ubodal a utekl, praštil ji kladivem do hlavy....a to je pořád. A většinou se vrah s obejí znal. Páni, to už je jak v nějaké kriminálce, co? To nic, já se jen divím, ale to se vstřebá...

Trend zvaný fanoušek

8. srpna 2007 v 17:54 | Kejtyna
Nedávno jsem narazila na článek. Věděla jsem o tom, ale takhle psané černý na modrým mě to zarazilo. Německá fans spáchala sebevraždu. Proč? Protože nemohla nadále žít bez svého idolu - Billa Kaulitze, jednoho z (ne)populárních dvojčat ze stejně známé skupiny Tokio hotel. Nikdy bych nevěřila, že tyto termíny uveřejním na svém blogu, protože já osobně mám vyhraněný názor na tyto neměcké "idoly".
Víte, přijde mi to strašně...divné. Ti lidé snad nedokáží uvažovat racionálně, či co. Když už se zblázní do něčeho takového, tak veho s mírou ne? Prostě to nechápu. Proč to dělají? Lidi se upínají na osobnosti (napsala bych to v uvozovkách a kurzívou, ale zas aby se někdo neurazil) přitom ani nestíhají žít svůj život. Vždyť jen sledují bulvár a nějaké ptákoviny na internetu, aby o nich měli nejnovější informace. To nedává smysl. Jo, je to nesmysl.
Je to davové šílenství. Vzpomeňme na Beatles, (jenomže ti hráli Muziku! ne tyhle německé cajdáky a Bůh ví, že číst si tyto články nějaký fanoušek "Tokiáků" tak mě z celého srdce nenávisí a já jsem si plnně vědoma tohoto rizika... ) jen co jsem viděla záběry z koncertů. Nebo takoví Queeni. Šílenství, ale oprávněné.
Fanynky v dnešní době se zblázní do divných týpků, do kterých se zamilovávají bohatí staří gayové, do týpků kteří si barví vlasy, lakují nehty a malují oči.Do týpků kteřími s prominutím připomínají jednu čínskou opici a zpívat neumějí. A ty holky, nejenomže si na blogy dávaj ankety typu Co se vám na Billovi líbí nejvíc? nebo Kterého kluka z TH milujete? a každý večer "na dobrou noc" 100× políbí plakát nad postelí se svým idolem, ale dokonce se zabíjí. Co to je? Svět se zbláznil? Lidem se zatemněl mozek?
Já nikdy neměla svého idola z televize a ještě žiju. Někdo ho má a nemůže žít s tím, že ho nemá. Tak se zabije. Tak jsme mi lidé sobečtí. Vona se prostě zabije a je jí jedno, že někde děti umírají na nedostatek jídla, že někde třináctky šlapou jenom proto, aby měly na živobytí, nebo že někde nějaký terorista chystá další škandál při kterém zabije půl milionu lidí. Jí je to jedno. Ona má prostě Billa, bezkterého nemůže žít. Myslím,že ona němka není jediná, která se už zabila, ale já to nehodlám zjišťovat. Přesto bych však všem, co pomýšlejí na sebevražduz celého srdce přála, aby se podívali do nemocnice, kde lidé bojují, rvou se za to, aby mohli žít, aby mohli něco dokázat. A ta pitomá káča si prostě podřízne žíly jenom proto, že nemůže žít bez Billa! K čertu! Co s váma lidi je? Já vás lituju, a bojím se, že vám bude dlouho trvat než procitnete.

Rasismus: proč?

4. srpna 2007 v 9:59 | Kejtyna
Vystoupila jsem na stanici metra pod Museem, vyjela schody vzhůru a přemýšlím kudy půjdu. Náhle mou pozornost upoutal vyšší chlapec tmavé pleti, lučně vypadající, v košili, učesaný, umytý, z cestouvní tašky mu čouhá růže. Přesto má problémy. Žena u stánku mu očividně nechce nechat ani prohlédnout zboží, které nabízí "slušným" zákazníkům. ,,Sa podivte! Jen sa na ňu podivte! Bere mi to z ruky jen proto, že su cikán! " čertí se mladý Rom ukazujíc na tlustou postarší prodavačku, kterou v žádném případě nevyvedl tou scénou z míry. Asi si zvykla takhle rasisticky odrazovat potencionální zákazníky. Chlapec rozhořčeně odchází. Mám sto chutí se za ním rozběhnout a podpořit jej.
Nevím co vlastně všichni proti "cikánům" máte. Jsou to normální lidé jako my. Vím, ty výtržnosti a kočovný život, v tom jsou jedničky, ale kdo jest bez vinny, hoď kamenem. Chci říct, kdo napáchal víc zla - běloši - (Hitler a celý fašismus, Rusácia jejich SSSR a kdo ví, co ještě) nebo (ne)nápadné komunity Romů? Skinheady nikdo neodsuzuje, přestože jsou někdy razantnější než cikáni. Nechci, aby to znělo, že stojím při všech těch co jako bezdomovci obsazují domy, nebo těch, co si nadělají kopu dětí (nevyhodili ji třeba z lékárny, když si chtěla koupit antikoncepci? nervali mu v supermarketu kondomy z ruky aby je třeba nečórnul? ). Myslím, že třeba ten hoch s tou růží nemá právo být takhle škatulkován jako ten špatný.
Romská žena z České republiky

Sociální uspořádání

Základem společnosti je rodina, kde panuje velká soudržnost. Rodinou jsou pro Romy lidé, v daleko menší míře obydlí. Tradičně se představitel určitého seskupení Romů nazývá vajda, který požívá velkou autoritu.
Romové netvoří jednolité etnikum, štěpí se na mnoho skupin - kmenů (Olašští Romové, Sintové v Německu, Manušové ve Francii, Gitanos ve Španělsku apod.). V Česku žijí převážně východoslovenští Romové (byli sem přesunuti v rámci poválečné obnovy průmyslu), 10 % tvoří Romové olašští, nepatrné procento Romové čeští (ti byli téměř vyhlazeni při holocaustu v pracovních táborech v Hodoníně u Kunštátu, v Letech u Písku a v Osvětimi).
Když se vrátím k tomu rasismu, který vzniká z odporu vůči romům. (logické) Nedávno jsem četla článek v novinách, který pojednával o tom, jak jedni studenti nadávali romům řečmi typu:"Umíš číst?" Teda musím přiznat, že tyto řeči, ač řečeny, jen tak, mezi řečí, tu jsou stále. Vzpomínám si, jak se o jedněch příslušnících tohoto etnika mile vyjádřil jeden můj známý ze Slovenska:,,Pisať to nevie, čitať to nevie, ale hlávně že tomá štyrkolku."
 
 

Reklama