×Alternativní životní styl×

Emancipace na vesnici? Možná v příštím století..

8. ledna 2016 v 22:20 | Kejtyna
Po dlouhé době jsem se rozhodla přispět na svůj starý blog. Dovedla mě k tomu myšlenka, že přestože žijeme ve 21. století, tak se stále cítím jako žena méněcená v postavení vůči mužům.
Nevím, jak to chodí ve městech, ale zde na malé vesnici to funguje stále ve stejných kolejích. Naslouchám rozhovoru mužů, a když vyřknu nějakou svou myšlenku, abych se zapojila do debaty, tak buď mne vůbec nepustí ke slovu a nebo můj názor (ať je sebelepší) nechají bez povšimnutí. Nepovažuji se za hloupou a tenhle přístup mě deptá.
Nedávno jsme měli s manželem diskuzi o tom, že mě nebaví do konce života jen mýt nádobí a uklízet. A že by se také mohl trochu zapojit do chodu domácnosti a ne jen chodit a trousit špinavé nádobí/ prádlo/ cokoliv. Odvětil mi, že od toho jsou ženy, aby po mužích uklízely. Mou námitku, že mám i lepší věci na práci nebral v potaz.
A v neposlední řadě je tu společenský život. Chlap se sebere, jde do hospody, ztříská se a je to bráno jako normální věc. Svobodný, ženatý, rozvedený, nikdo to neřeší. Kdyby se však sebrala vdaná žena a šla se opít do baru (kdyby tu nějaký byl) či do hospody nebo na nějakou místní diskotéku, tak by to způsobilo obecné pozdvižení.
Kde je spravedlnost a rovnost, za kterou ženy tak dlouho bojovaly? Jaktože žena, byť může být chytřejší než lecjaký chlap stejně není brána v potaz?

Tajemno a tak...rozcestník

27. ledna 2007 v 16:28 | Kejtyna
Zařadila jsem sem víc podkategorií, ať se uvolní místo v menu :P
 
 

Reklama