Irvine Welsch - Trainspotting

11. října 2008 v 14:27 | Kejtyna |  ×Kulturní deníček×
...nejprv jsem hledala knihu, narazila jsem na film. A potom čistě najednou, jako rána z čistého nebe mi pod nosem přistane i ta knížka...

Zajímalo mě, proč je tak populární. A zajímá mě to ještě teď. Trainspotting je o sexu, dogách, pohlavních nemocech, přátelství, násilí a penězích. A navíc je celý psán ve slangu, takže si člověk připadá, jako by to překládal z úplně jiného jazyka.
Každopádně Trainspotting oplývá nepřeberným množstvím skvělých hlášek. (* název Trainspotting je odvozený od zábavy skotské mládeže, která pozoruje příjezdy a odjezdy vlaků )
For example:
,,Dycky chceš to, co nemůžeš dostat, a věci, který sou ti popravdě fuk, dostaneš servírovaný na podnosu."
,,Někdy si fak myslim, že ten kolík ještě pořád věří, že erekce je na čurání přes vysoký zdi."
,,Skotsko bere drogy v psychické sebeobraně. "
(Irvine Welsch)

Co musím autorovi vytkout je nepřeberné množství dějství, které vypráví nespočet lidí. Já, jakožto zažraný čtenář jsem i přes svou zažranost pořádně zmatena. Kdo však od knihy čeká podobný zážitek, jako z filmu, nejspíš bude zklamaný. Záchodová scéna, kdy Ewen Bremmer se potápí v záchodové míse plné exkrementů je opravdu.....nechutná, ale přesto je to zážitek.

Takže pro fanšmejkry film i knihu doporučuju.

A na závěr jednu větičku, co mě opravdu pobavila: "Na proti za stolem Begbie naznačuje potřebu nějaké vydatnější stravy - Kurva já bych žral."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 crazyliq crazyliq | 18. října 2008 v 19:33 | Reagovat

hmm, mně se to tím slangem četlo bezvadně =D a knížka se mi možná líbila i víc než film, jsou tam zas nechutnosti, kerý ve filmu nejsou =)...hlášky tam jsou skvělý...i když teď po čase už tím taky nejsem tak moc nadšená a říkám si v čem byl ten její smysl...možná v tom, že smysl prostě žádnej není...prostě na co mít práci a řešit další takový "hovadiny", když máš drogu...prostě zajímavej a mnoha lidem možná sympatickej názor...

2 Kejty>>crazyliq Kejty>>crazyliq | 19. října 2008 v 13:58 | Reagovat

t tvůj názor je zajímavej....nač mít práci kryž máš drogu :D zajímavé

3 crazyliq crazyliq | 22. října 2008 v 20:58 | Reagovat

né že já bych se tím řídila :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama