Candace Bushnellová - Sex ve městě

5. srpna 2008 v 12:22 | Kejtyna |  ×Kulturní deníček×
Dlouho jsem se rozmýšlela nad tím, zda sem tuhle knížku vůbec uvést. Není nikterak duchaplná a člověku moc nedá...
Knihu jsem vyhledala na základě všeobecně známého i když v Česku ne moc úspěšného stejnojmeného seriálu. Avšak jak jsem ihned po otevření knihy zjistila, není jen pro příznivce seriálu.Autorka tam osobitým stylem popisuje svérázné a někdy bizarní situace, které se vám při sexu snad ani stát nemohou. Na můj styl moc škatulkuje a globalizuje. Možná je to účel, snad to má své vlastní kouzlo, ovšem dělit muže na ty, co spí s modelkami a na ty co s modelkami nespí mi přijde poněkud degradující pro "civilistku" jak Buschnellová svižně nazvala "obyčejnou" ženu.
Naopak se mi na knize líbí, že povzbuzuje erotiku i v pokročilejším věku (co se týče mého okolí "kolem čtyřicítky" tak mám dojem, jako by většina z nich zapomněla co to vůbec ten sex je...).
Ovšem co se mi na knize vůbec nelíbí je vratká dějová linie. Vlastně skoro žádnou linii nemá. Člověk vůbec neví, kam to směřuje. A pokud jste fanoušci (spíš fanynky) onoho seriálu, tak si pište, že v "seriálové předloze" budete mít guláš. Protože v knize lze pouze o globalizování sexu. Až někdy uprostřed narazíte na jakousi Carrie Bradshawovou a pana Božského. Ovšem čtyři kamarádky tam nejsou až tak přesně. Sice se tam objeví jména jako Samanta Jonesová, Skipper, Stanford Blach aj. ovšem fanšmejkr pochopí, že koupí knihy udělal velkou chybu.
Tak co na závěr? Já mám z knihy smíšené pocity, takže bych doporučila, ať se nezahrnujete iluzemi či velkým očekáváím a se střízlivou myslí si klidně knihu přečtěte. Ovšem nečekejte nic převratného.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama