Ropáčci, ČEZáčci, Klauzíček a já

5. března 2008 v 18:02 | Kejtyna |  ×Úvahy×
Upozornění: Tento článek je pouze subjektivně zaměřený a vžádném případě neslouží kovlivnění větší skupiny lidí. Pokud jste prezident republiky Václav Klaus nebo manažer nejmenované firmy ČEZ urychleně prosím opusťte tuto stránku. Stejně jako důchodci se i já - hroozně ráda - bavím o politice. Víte, když už vám dochází společenská témata k hovoru, spolehlivě s někým hodíte řeč na téma politika (tedy pokud to není bezďanebo osoba, která nevlastní televizi, pak se vám podaří hovor ukončit velice rychle, tuším, že vás pošle někam...).
Sotva se magická osmička rozhoupala (jo, já vím, je to velice trapný a médii hlavně zpočátku roku přetřásaný jinotaj - všichni si myslí, že jsou originální, a nikomu se to nedaří - 1918, 1948, 1989...nezapomněla jsem na něco? ) už tu máme hafo "příjemných" změn.
Naskočili jsme na Úžasné regulační poplatky, které si vymyslel pan Julínek (slyšela jsem i lichotivější přezdívky jako je Šul*nek, Ten k*etén nebo Zku*vysyn, ale to se nesluší na blogu ukazovat, takže o tom pomlčím), zvýšení cen ropy takže samozřejmě i pohonných hmot (což se odráží na úplně všem jiném). Ropa, jakožto vyčerpatelné fosilní palivo se v dnešní době srovnává - pompézně řečeno - se zlatem a platinou. S cenami ropy se zvyšují i ceny benzinu a galon (asi 3,79 litru) se prodává asi za 2,73 USD. Proti pátku se jeho cena zvýšila o více než dvě procenta. Podobně cena topného oleje se zvýšila o 2,2 procenta na 2,87 USD za galon.
Ale poďme dál. Skandál v ČEZu. Manažeři si nadělili milionové odměny - pravděpodobně se řídili heslem :"Žijte si v teplíčku,ale nás zahřejou miliardy vytřískané z vás!Ha, ha." Koukám že na vánočním mejdanu v ČEZ si asi pěkně užili...Ono to bylo ještě kapičku ináč. Drahoušci dostali akcie a záleželo na nich, co s nimi udělají. A co pak? Jejich prodejem získají miliony. BTW níže uvádím seznam "obdarovaných", takže pokud někdo z vás nwkoho z oněch milionářů zná, tož mu pošlete můj mejl. Budu vám vděčna
Kolik peněz mohou manažeři získat
JménoPotenciální výnos (v mil. Kč.)
Roman Martin677
Beneš Daniel47,6
Pleskač Tomáš44,1
Pasák Zdeněk44,5
Cyrani Pavel11,5
Feist Jiří16,6
Křížek Karel20,1
Mazač Bohumil62,1
Schmalz Vladimír62,1
Sedlák Josef37,2
Skalka Michal39,8
Šmucr Igor60,3
Štěpán Lubomír17,7
Zdroj: ČEZ, řazení je podle počtu opcí. Martin Roman jich může uplatnit nejvíce - 675 tisíc, Lubomír Štěpán 75 tisíc.
A konečně kontroverzní prezidentské volby. Korupce, vydírání, korupce. Můj dědeček to skvěle vistihl "Tož oni to tam majů také, to sa nediv. Ten mu hen šůpne kufr s milijónem a ten volí Klauza. Jim to nic nezebere, taký milijón oni majů za měsíc..." Takže asi tak. Alespoň,že víme, kdo má ve sněmovně víc peněz a kdo víc kreditu na výhružné SMS. Ale máme tu i pozitivní věci v té naší osmičce. Koruna stále sílí. Kurzovní lístek najdete na stránkách ČNB nebo na kurzy.cz .Me se sem už nevlezl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama