Co tak usnout a probudit se v budoucnosti?Tohle není sience fiction!

24. prosince 2007 v 18:31 | Kejtyna |  ×Úvahy×
Tak mi dneska došel velice zajímavýmejl.Kromě obvyklých spamů a statistik mi někdo poslal odkaz na firmu,která nabízí hibernaci lidí.
Už Jules Verne ve svých dílech o této metodě polemizoval. V povídce Ve XXIX. století, kterou napsal Michel Verne podle původního náčrt svého otce,se zabývají 29. stoletím. Verne si myslel, že hibernace je věc, která je připisována velice vzdálené budoucnosti :Jediné, co se lidstvu ve 29. století ještě nedaří, je hybernace. Oživovací operace sto let zmrazeného doktor Faithburna, přenášené fonotelefotem, je neúspěšná. Benett o nepodařeném pokusu soudí, že vynález bude nutno ještě "poněkud vylepšit".
Avšak nikoho nenapadlo že umělé zmrazování lidí bude hudbou již příštího století. Hibernace je odvozená od latinského hibernakulum což je označení pro zimní spánek zvířat, takže pokud někdo čekal zoologický článek o naší zimní fauně, tak jej zklamu.
Víte, takové zmražení lidí, to je velice vděčné téma, především pro tvůrce filmů. Jen tak namátkově? Akta X: Film, Grand hotel, Zmrazení, Absurdistán aj.
Ale trochu jsem odbočila. V září kolovala fáma, že první zmrazení lidé se mají objevit už v tomto roce. Tato zpráva nebyla nijak dokázana, ale ani vyvrácena.
Vědci z Washingtonské univerzity a Hutchinsonova centra pro výzkum rakoviny uvedli myši do stavu blížícímu se bezvědomí. V praxi to znamenalo, že u nich vratně utlumili veškeré viditelné životní procesy probíhající v organizmu.

Udělali to tak, že je umístili do místnosti se vzduchem s větším množstvím sirovodíku - zapáchajícího plynu, který je například ve zkažených vejcích. Ve vysokých koncentracích může být smrtelný, běžně jej však člověk i zvířata produkují a předpokládá se, že pomáhá regulovat tělesnou teplotu a aktivitu metabolismu.

Harmonogram veřejných aktivit

+ září 2007
spuštění webových stránek pro skupinu zemí A
+ leden 2008
zahájení příjmu předběžných přihlášek do projektu
+ únor 2008
spuštění webových stránek pro skupinu zemí B
+ duben 2008
zahájení uzavírání závazných smluv s klienty
+ srpen 2008
příjem klientů, hlavní fáze projektu

Kromě možného využití pro vesmírné cesty, schopnost navozovat stavy podobné hibernaci, jak bývá označován zimní spánek zvířat či období odpočinku rostlin, by to mohlo mít široké uplatnění hlavně v lékařství. Podle šéfa týmu Marka Rotha by to mohlo pomoci například při léčbě rakoviny či problémech spojených s nedostatkem krve či náhradních orgánů a tkání.

Při hibernaci se aktivita tělesných buněk zpomalí či téměř zastaví, čímž se například výrazně sníží potřeba kyslíku.
A co na závěr? Kdo z vás by se chtěl zúčastnit zmrazení, tak zabrouzdejte na icelift.com a tam se zaregistrovat. A v příštím roce se můžete za pouhých 5000$ (asi 91 500 kč) nechat zmrazit na 50 let. Dobrá stránka na tom je, že se uvidíte se svými pravnoučaty a Paris Hilton, která se takx nechá zmrazit. A špatná? No, asi všechno ostatní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 .:Longy:. .:Longy:. | E-mail | Web | 24. prosince 2007 v 23:33 | Reagovat

Sice mimo téma které je taky zajímavé ale na Paris nemám náladu ani ted ani za 50 let =D.....jinak mě hooodně potěšilo že odkaz na mě zůstal mezi 3mi oblíbenými...nevim jak dlouho sou už 3 ale prostě to potěšilo....jinak hezký fota na deviantartu...na tom si ujíždim tak poslední měsíc dva...protože tam je všechno a spousta parádních věcí =)...jop a na tom icq tě nehodlám otravovat =D =D

2 Kejty>>.:Longy:. Kejty>>.:Longy:. | 25. prosince 2007 v 12:20 | Reagovat

ehm, no tak na deviantartu jsou fotky asi tak rok staré, páč už nemám foťák a ani se mi to nechce aktualizovat. no, s tím ICQ, sem zvědavá =D

3 .:Longy:. .:Longy:. | E-mail | Web | 25. prosince 2007 v 13:47 | Reagovat

hehe no šak uvidíš...nebudeš mít volnou minutu dokud nebudu v ignor listu =D a ty fotky nebudou tak staré =) páč to s těma kartama tu bylo poměrně nedávno.

4 Kejty>>.:Longy:. Kejty>>.:Longy:. | 25. prosince 2007 v 16:33 | Reagovat

tak tu jsem zrovna nemyslela...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama