Prosinec 2007

Na stojáka

28. prosince 2007 v 10:25 | Kejtyna |  Prostě něco!
Poprvé -Miloš Knor
Sexuolog - Dr.Klatil
Ostravak - Michal Kavalčík
Joint za volantem - Miloš Knor
Blondyna =D

Pravda nebo fikce?

27. prosince 2007 v 8:18 | tasea |  Prostě něco!

Patnáct let se plaví plastové kachničky kolem Země

Kliknutím obrázek zavřete.
Před patnácti lety si americká firma The First Years Inc v Číně objednala 30 000 kusů plastových hraček do koupele. Jeden z kontejnerů skončil ve vlnách ve východním Pacifiku a kachničky se rozutekly po hladině. Od té doby se tři skupiny plastových zvířátek plaví po světě a zanedlouho má jedna dorazit k anglickým břehům.
Třicet tisíc plastových zvířátek má také velký význam pro vědce. Ti podle nich mohou mapovat přesnou dráhu mořských proudů. Část z nich plula na sever, část na jih a zbytek na východ.
Severní skupina zamířila k Aljašce, obeplula Severní Ameriku i Grónsko a znovu se objevila na východním pobřeží USA. Listu Daily Mirror řekl oceánograf Curtis Ebbesmeyer, že je velice pravděpodobné, že se dostanou do atlantských proudů a objeví se na britských plážích. První část může očekávat Cornwall a jihozápadní Anglie během léta.
Další velká část hraček pluje k břehům Austrálie, Jižní Ameriky a Indie.
Od začátku svého výletu urazila zvířátka přes dvacet pět tisíc kilometrů. Proplula místem, kde ztroskotal Titanik, přistála na Havaji a několik let strávila zamrzlá v arktickém ledu. Všechny nástrahy se ale podařilo překonat, a to hlavně díky dobrému materiálu: hračky jsou z odolného plastu a podle výrobce jsou vodotěsné.

Zelené zlato indiánů

26. prosince 2007 v 9:13 | Kejtyna |  ×Závislosti×
Jelikož jsem podlehla tomuhle úžasnému nápoji, který se v Evropě oběvil už v 16. století,kdy ho sem dovezli Španělé, tak jsem se po nemalém úsilí rozhodla hoi vydat.
Yerba maté je pravděpodobně nejoblíbenější jihoamerický nápoj, připravovaný z lístku cesmíny paraguayské, což je stále zelený, asi 15 m vysoký strom. Pěstuje se hlavně na území Argentiny, Brazílie, Chile, Uruguaye a Paraguaye.
Zajímavé je, že dlouhou dobu nebylo známé, jakým způsobem se tento strom rozmnožuje, protože žádnému pěstiteli semena nikdy nevzešla. Až náhodou si někdo všiml, že semena musí nejdříve projít trávícím traktem ptáků, který je připraví na klíčení. Začali tedy semeny krmit slepice a rozšiřování pěstování cesmíny již nic nestálo v cestě.
Maté svou natrpklou chutí (kterou mimochodem miluju=D) asi nemusí chutnat každému, ale běda tomu, kdo by si v mé blízkosti osladil maté čímkoliv. Což je jedna z věcí (kromě teda toho,že když dám do pračky pár ponožek, tak mi z ní vždycky vyleze jenom jedna a toho, že minic neříkají lineární rovnice) co nechápu. Jak si někdo dokáže osladit zelený nebo bylinkový čaj. Jako třeba u lipáku nebo tak, tož to ještě chápu med, ale hodit med do jakéhokoliv zeleného čaje,tak toje čiré barbarství.
A jak prospívá zdraví?
Povzbuzuje, ale nerozčiluje - Zhruba polovina množství kofeinu obsažená v čaji maté je stejně jako u zeleného čaje a u čaje pu-erh vázána na třísloviny Tím pádem není volně přístupná a potřebuje svůj čas, aby mohla začít působit. Vašemu tělu tím jen prospěje.
Hrubý, ale zdravý - Čaj maté má skutečně hrubou chuť na niž je nutno si nejprve zvyknout. Mohou za ni opět hořké složky, které při louhování přecházejí do čaje. Ale jsou to také ony, které trochu popohánějí látkovou výměnu a trávení.
Vybrané biolátky - I aktivní biolátky napomáhají zdraví. Např. saponiny se starají o správnou hladinu cholesterolu, dobře fungující imunitní systém a další záležitosti. Flavonoidy jsou zase našimi partnery při prevenci rakoviny. Vzhledem ke svému silnému antioxidačnímu působení prakticky nedávají šanci volným radikálům. Navíc působí protizánětlivě, odvádějí jedy a stejně jako saponiny snižují hladinu cholesterolu.
Pokud jsem vás zlákala, tak vše co potřebujete k maté najdete zde nebo ve většině čajoven. P5eji pěkné sosání ;)
BTW stávkuju, protože mi nejdou vydávat články. Dycky se mi to koousá. Adios.

What? Why? When?WHO?

25. prosince 2007 v 12:20 | Kejtyna |  ♥Láska♥
Už jsem tu dlouho nedala nějaký citlivýobrázky,tož to napravuju...


Co tak usnout a probudit se v budoucnosti?Tohle není sience fiction!

24. prosince 2007 v 18:31 | Kejtyna |  ×Úvahy×
Tak mi dneska došel velice zajímavýmejl.Kromě obvyklých spamů a statistik mi někdo poslal odkaz na firmu,která nabízí hibernaci lidí.
Už Jules Verne ve svých dílech o této metodě polemizoval. V povídce Ve XXIX. století, kterou napsal Michel Verne podle původního náčrt svého otce,se zabývají 29. stoletím. Verne si myslel, že hibernace je věc, která je připisována velice vzdálené budoucnosti :Jediné, co se lidstvu ve 29. století ještě nedaří, je hybernace. Oživovací operace sto let zmrazeného doktor Faithburna, přenášené fonotelefotem, je neúspěšná. Benett o nepodařeném pokusu soudí, že vynález bude nutno ještě "poněkud vylepšit".
Avšak nikoho nenapadlo že umělé zmrazování lidí bude hudbou již příštího století. Hibernace je odvozená od latinského hibernakulum což je označení pro zimní spánek zvířat, takže pokud někdo čekal zoologický článek o naší zimní fauně, tak jej zklamu.
Víte, takové zmražení lidí, to je velice vděčné téma, především pro tvůrce filmů. Jen tak namátkově? Akta X: Film, Grand hotel, Zmrazení, Absurdistán aj.
Ale trochu jsem odbočila. V září kolovala fáma, že první zmrazení lidé se mají objevit už v tomto roce. Tato zpráva nebyla nijak dokázana, ale ani vyvrácena.
Vědci z Washingtonské univerzity a Hutchinsonova centra pro výzkum rakoviny uvedli myši do stavu blížícímu se bezvědomí. V praxi to znamenalo, že u nich vratně utlumili veškeré viditelné životní procesy probíhající v organizmu.

Udělali to tak, že je umístili do místnosti se vzduchem s větším množstvím sirovodíku - zapáchajícího plynu, který je například ve zkažených vejcích. Ve vysokých koncentracích může být smrtelný, běžně jej však člověk i zvířata produkují a předpokládá se, že pomáhá regulovat tělesnou teplotu a aktivitu metabolismu.

Harmonogram veřejných aktivit

+ září 2007
spuštění webových stránek pro skupinu zemí A
+ leden 2008
zahájení příjmu předběžných přihlášek do projektu
+ únor 2008
spuštění webových stránek pro skupinu zemí B
+ duben 2008
zahájení uzavírání závazných smluv s klienty
+ srpen 2008
příjem klientů, hlavní fáze projektu

Kromě možného využití pro vesmírné cesty, schopnost navozovat stavy podobné hibernaci, jak bývá označován zimní spánek zvířat či období odpočinku rostlin, by to mohlo mít široké uplatnění hlavně v lékařství. Podle šéfa týmu Marka Rotha by to mohlo pomoci například při léčbě rakoviny či problémech spojených s nedostatkem krve či náhradních orgánů a tkání.

Při hibernaci se aktivita tělesných buněk zpomalí či téměř zastaví, čímž se například výrazně sníží potřeba kyslíku.
A co na závěr? Kdo z vás by se chtěl zúčastnit zmrazení, tak zabrouzdejte na icelift.com a tam se zaregistrovat. A v příštím roce se můžete za pouhých 5000$ (asi 91 500 kč) nechat zmrazit na 50 let. Dobrá stránka na tom je, že se uvidíte se svými pravnoučaty a Paris Hilton, která se takx nechá zmrazit. A špatná? No, asi všechno ostatní.

Zákonyproti homosexualitě ve světe III.

24. prosince 2007 v 9:30 | Kejtyna |  ♥Láska♥

Jižní Amerika

StátZákony proti homosexualitěNejvyšší trestNejnižší trestStejnopohlavní svazkyProtidiskriminační zákonyPoznámky
ArgentinaNe--Občanské svazky v provinciích Buenos Aires a Rio Negro.Ano
BolívieNe---Ne
BrazílieNe--Občanské svazky ve státě Rio Grande do Sul.V některých městech a státech. Jinde v Brazílii zvláštní zákony nejsou
EkvádorNe---Ano
FalklandyNe--AnoNe
Francouzská GuyanaNe--Ano (Součást Francie, platí zde francouzské zákony)Ano
GuyanaPouze mužiDoživotíDoživotí-Zvažuje se
ChileNe---Ne
KolumbieNe---Ne
ParaguayNe---Ne
PeruNe---Zvažuje se
SurinamNe---Ne
UruguayNe---Ano
VenezuelaNe---Ano

Oceánie

StátZákony proti homosexualitěNejvyšší trestNejnižší trestStejnopohlavní svazkyProtidiskriminační zákonyPoznámky
AustrálieNe--Domácí partnerstvíAno (ve všech státech a teritoriích)Domácí partnerství kromě Jižní Austrálie a Victorie. Homosexuální manželství zakázána. Tasmánie předložila návrh legalizovat homosexuální manželství v dubnu 2005.
Cookovy ostrovyPouze muži14 rokůPokuta-No
FidžiPouze muži14 rokůPokuta-AnoNejvyšší soud rozhodl v srpnu 2005, že zákon je protiústavní.
GuamNe---Ne
KiribatiPouze muži14 rokůPokuta-Ne
Marshallovy ostrovyPouze muži10 rokůPokuta-Ne
MikronésieNe---Ne
NauruNení známoNení známoNení známo-Ne
Nová KaledonieNe--Zvažuje se. Viz FrancieNe
Nový ZélandNe--Občanské svazkyAno
NiuePouze muži10 rokůPokuta-Ne
Papua-Nová GuineaPouze muži14 rokůPokuta-Ne
SamoaAno7 rokůPokuta-Ne
Šalamounovy ostrovyAno14 rokůPokuta-Ne
TahitiNe---Ne
TokelauPouze muži10 rokůPokuta-Ne
TongaPouze muži10 rokůPokuta-Ne
TuvaluPouze muži14 rokůPokuta-No
VanuatuNe---Ne

Severní Amerika

StátZákony proti homosexualitěNejvyšší trestNejnižší trestStejnopohlavní svazkyProtidiskriminační zákonyPoznámky
Antigua a BarbudaNení známo---?Pravděpodobně trestná podle Zákona o sexuálních deliktech z r. 1995
ArubaNe--?AnoNizozemská vláda tvrdí, že jako část Nizozemského království je Aruba povinna uznávat občanské svazky a manželství homosexuálů jako platná. Arubská vláda je nicméně není ochotna uznat. Ve prospěch nizozemské vlády rozhodl soud, věc nyní projednává soud vyšší instance.
BahamyNe---Ne
BarbadosAnoNení známoNení známo-NeZákony se přehodnocují
BelizeAno---Ne
BermudyNe---Zvažuje se
Dominikánská republikaNe---Ne
GrenadaPouze mužiNení známoNení známo-Ne
GrónskoNe--Občanské svazky?
GuadeloupeNe--Občanský pakt solidarityAnoSoučást Francie
GuatemalaNe---AnoProtidiskriminační opatření v Zákonu o dětech a mládeži z r. 1997
HaitiNe---Ne
HondurasNe---NeHomosexuální manželství a adopce zakázány ústavou v r. 2005
Kajmanské ostrovyNe---Ano
KanadaNe--Homosexuální manželstvíAno
KostarikaNe---AnoHomosexuální manželství jsou zakázána. Scandalous sodomy is banned.
KubaNeNeV 60. a 70. letech 20 a století byli homosexuálové posíláni do koncentračních táborů. Teoreticky nejsou homosexuální styky v soukromí mezi plnoletými dospělými trestné. Styky mezi dospělými homosexuály byly vyřazeny ze seznamu zločinů v r. 1979. Zákon o "veřejném projevu" proti homosexualitě se používají proti transsexuálům, zženštilým mužům či jiným veřejným projevům homosexuality. Trestní zákoník byl změněn v r. 1997. Činy označované jako "veřejné pohoršení" byly změněny na "sexuální urážky" které nyní zahrnují obtěžování "sexuálními návrhy" místo "obtěžování homosexuálními návrhy"
JamajkaPouze muži10 roků10 roků-Ne
MartinikNe--Občanský pakt solidarityAnoSoučást Francie
MexikoNe---Ano
Nizozemské AntilyNe--AnoAnoProtože jsou součástí Nizozemského království, platí zde občanské svazky a homosexuální manželství, nedají se však uzavřít v Nizozemských Antilách samých
NikaraguaAno3 rokyPokuta-Ne
PanamaNe---Ne
SalvadorNe---Ne
Spojené státy americkéNe--Občanské svazky ve Vermontu, Connecticutu, domácí partnerství v Kalifornii, v New Jersey, v Marylandu, v Maine, v Kolumbijském okrese, na Havaji, homosexuální manželství v MassachusettsAno
Svatý Kryštof a NevisPouze muži---Ne
Svatá LuciePouze muži25 rokůPokuta-Ne
Svatý Vincenc a GrenadinyPouze mužiNení známoNení známo-Ne
Trinidad a TobagoPouze muži10 rokůPokuta-Ne
Turks a CaicosNe---Ne

Zákony proti homosexualutě ve světě část II.

23. prosince 2007 v 9:30 | Kejtyna |  ♥Láska♥
Asie
StátZákony proti homosexualitěNejvyšší trestNejnižší trestStejnopohlavní svazkyProtidiskriminační zákonyPoznámky
AfghánistánAno15 roků5 roků-NeHomosexualita je stále zločin, ale trest smrti, stanovený Talibanem již není uplatňován
ArménieNe---Ne
ÁzerbájdžánNe---Ne
BahrajnPouze muži10 rokůPokuta-Ne
BangladéšAno10 rokůPokuta-Ne
BarmaAno10 rokůPokuta-Ne
BhútánNe---Ne
BrunejAno10 rokůPokuta-Ne
ČečenskoAnoSmrtSmrt-NeČlánek 148 trestního zákoníku
Čínská lidová republikaNe---NeZákony o manželství se posuzují.
FilipínyNe---Zvažuje seZdejší komunistická strana ("Armáda nového lidu") podporuje homosexuální manželství. Strana však byla v r. 2003 zakázána.
GruzieNeAno
HongkongNeV projednáváníAntidiskriminační zákon v projednávání. Nařízením soudu se v roce 2005 sjednotila spodní věková hranice pro homosexuální a heterosexuální sex.
IndieAnoDoživotní vězeníPokuta-NeFormálně zákony platí, ale vláda se jimi neřídí a postihuje "tělesné styky proti řádu přírody s mužem, ženou nebo zvířetem"
IndonésieNeNeV roce 2003 neprošel zákon činící homosexualitu trestnou.
IrákNení známo---NeDo trestního zákoníku byl doplněn za homosexualitu trest smrti v r. 2001. Okupace Spojenými státy zákoník vrátila do stavu z r. 1969. V současnosti žádné opatření proti homosexualitě v zákoníku není. Připravuje se však přijetí islámského práva.
ÍránAnoSmrtSmrt-NeOd vlády mají podporu jen operace změny pohlaví, naproti tomu popravy za homosexualitu pokračují, naposledy mladíků Mahmúda Asgariho a Ajáze Marhoniho.
IzraelNe---AnoDost silná podpora zákonného uznání párů stejného pohlaví. Jediný blízkovýchodní stát s podporou práv homosexuálů. Ozbrojené síly umožňují službu bez ohledu na sexuální orientaci.
JaponskoNe---AnoAntidiskriminační zákon součástí Zákona o lidských právech od 2001.
JemenAnoSmrtSmrt-Ne
Jižní KoreaNe---AnoČlánek 31 zákona Národního výboru pro lidská práva stanoví, že "nikdo nesmí být diskriminován na základě své sexuální orientace", vláda nicméně pokračuje v diskriminaci sexuálních minorit.
JordánskoNe---NeAčkoli není zločinem, mohou být homosexuálové obětmi "vražd pro čest."
KambodžaNe---NeBývalý král Norodom Sihanuk vyzval k přijetí manželství osob stejného pohlaví
KatarAno5 rokůPokuta-Ne
KazachstánNe---Ne
KuvajtAno7 rokůPokuta-Ne
KyrgyzstánNe---Ne
LaosNe---NePodle ministerstva zahraničí USA neexistuje disriminace vůči homosexuálům, což potvrdili i sami homosexuálové v rozhovorech pro jedny švédské noviny v r. 1992.
LibanonAno1 rokPokuta-NeExistuje malá veřejná kampaň za legalizaci homosexuálních vztahů mezi souhlasícími dospělými osobami v soukromí.
MacaoNe---Ne
MalajsieAno20 rokůPokuta-NeBývalý náměstek premiéra Anvar Ibrahim, který sám byl vězněn za homosexualitu, vyzval ke zrušení trestů. Dcera premiéra Mahathira Mohamada Marina vyzvala k ukončení diskriminace na základě sexuální orientace [1]. Její otec nicméně varoval homosexuální ministry okolních zemí před návštěvou Malajsie [2]
MaledivyPouze muži10 rokůPokuta-Ne
MongolskoNe---Ne
NepálNe---Ne
OmánAno3 rokyPokuta-Ne
PákistánPouze muži2 rokyPokuta-Ne
Palestinská autonomní územíNe---NePalestinští homosexuálové se často pokoušejí uprchnout do Izraele neboť na palestinských autonomních územích bývají cílem smrtelných útoků.
Saúdská ArábieAnoSmrtSmrt-NeMísto trestu smrti se může použít trest vězení, pokuty nebo bičování
Severní KoreaNe---NeNa homosexualitu nejsou povoleny žádné narážky a veřejná diskuze. Je na ni nahlíženo jako na kapitalistickou nemoc nebo neřest.
SingapurAnoPokuta2 roky-NeZákon se uplatňuje zřídka, obvykle když je podezření na infekci HIV na veřejných večírcích [3]. Bývalý premiér Goh Čok Tong prohlásil, že homosexuálové mohou být zaměstnáni v civilních zaměstnáních.
Srí LankaAno2 rokyPokuta-Ne
SýrieAno1 rokPokuta-Ne
TádžikistánNe---Ne
ThajskoNe---NeThajsko nyní umožňuje homosexuálům a transsexuálům sloužit v armádě. [4]
Tchaj-wanNe---NeZákon umožňující homosexuální manželství se očekává.
TurkmenistánPouze muži2 rokyPokuta-Ne
UzbekistánPouze muži3 rokyPokuta-NeUplatňuje se pouze při análním sexu.
VietnamNe---NeHomosexuální manželství zakázána v r. 1998. Podle zpráv se tento zákon může rozšířit i na zákaz spolužití párů stejného pohlaví a jakýchkoli oslav závazků věrnosti.

100 otázek

22. prosince 2007 v 17:05 | Kejtyna |  ×Něco o mě×
Na každého jednou dojde...pokliknutí na Celý článek najdete 100 otázek a kupodivu i mých odpovědí

Zákony proti homosexualitě ve světě část I.

22. prosince 2007 v 9:29 | Kejtyna |  ♥Láska♥
Zákony vztahující se k homosexualitě ve světě

Afrika

StátZákony proti homosexualitěNejvyšší trestNejnižší trestStejnopohlavní svazkyProtidiskriminační zákonyPoznámky
AlžírskoAno3 rokyPokuta-Ne
AngolaAnoNení známoNení známo-NeTrestná jako "nemravné jednání"
BeninAno3 rokyNení známo-Ne
BotswanaPouze muži5 letPokuta-Ne
Burkina FasoNe---Ne
BurundiNe---NeTrestná jako "nemravné jednání"
ČadNe---Ne
DžibutskoAnoNení známoNení známo-Ne
EgyptNe---NeAčkoli není nezákonná, obvykle je potlačována na základě mnohoznačných mravnostních zákonů
EritreaAno3 roky10 dní-Ne
EtiopieAno3 roky10 dní-Ne
GabunNe---Ne
GambieAno14 rokůPokuta-Ne
GhanaNe---NeTrestné jen provozování na veřejnosti a s nezletilým.
GuineaAno3 roky6 měsíců-Ne
Guinea-BissauNe---Ne
Jihoafrická republikaNe---AnoNejvyšší soud rozhodl ve prospěch homosexuálních manželství, platnost v brzké době
KamerunAno5 rokůPokuta-Ne
KapverdyAnoPokutaPokuta-Ne
KeňaPouze muži5 rokůPokuta-Ne
KomoryNe---Ne
KongoNe---Ne
LesothoNe---Ne
LibérieAnoPokutaPokuta-Ne
LibyeAno5 rokůPokuta-Ne
MadagaskarNe---Ne
MalawiAno14 rokůNení známo-Ne
MaliNe---Ne
MauritánieAnoSmrtSmrt-Ne
MauriciusAno5 rokůPokuta-Ne
MarokoAno3 roky6 měsíců-Ne
MozambikAno3 rokyPokuta-Ne
NamibiePouze mužiNení známoNení známo-AnoProtidiskriminační opatření v Pracovním zákoníku od 1992
NigerNe---Ne
NigériePouze muži14 rokůPokuta-NeÚzemí řídící se právem šaría mají pro muže i ženy trest smrti
Pobřeží slonovinyNe---Ne
Rovníková GuineaNení známoNení známoNení známo-Ne
RwandaNe---Ne
Středoafrická republikaNe---Ne
Svatý Tomáš a Princův ostrovNe---Ne
SenegalAno5 roků1 měsíc-Ne
SeychelyAnoNení známoNení známo-Ne
Sierra LeoneAnoNení známoNení známo-Ano?Antikorupční komise prohlásila v tiskovém prohlášení, že v nabídce mající přitáhnout odpovědný a kvalifikovaný personál bude zachovávat transparentí náborovou politiku zahrnující dokonce zákaz diskriminace na základě sexuální orientace.
SomálskoAno3 roky3 měsíce-NeÚzemí řídící se právem šaría mají pro muže i ženy trest smrti
SúdánAnoSmrtSmrt-Ne
SvazijskoAnoVězeníPokuta-Ne
TanzanieAno25 roků7 roků-NeNejvyšší trest se uplatňuje na mužích, nejnižší na ženách
TogoAno3 rokyPokuta-Ne
TuniskoAno3 rokyPokuta-Ne
UgandaPouze mužiDoživotí (20 let)Pokuta-Ne
ZambiePouze muži14 rokůPokuta-Ne
ZimbabwePouze muži3 rokyPokuta-Ne

Nechte je být!

21. prosince 2007 v 9:25 | Kejtyna |  Sebezáchova
Homosexualita je v dnešní době poměrně rozšířeným a moderním jevem. Ne,opravdu v tomhle článku nehodlám polemizovat o problematice gayů a lezbiček, sice by to mohlo být zajímavé, ale ne. Než se dostanu k járu, tak vám poskytnu úryvek čehosi, co jsem našla na pdasoft.cz
Je to takové zabloudění do historie, kdy homosexualita byla tabu, takže něco málo o jednom z mých oblíbených autorů:
Oscar Wilde byl homosexuál a v jedné etapě svého života se zamiloval do syna Markýze z Queensberry, Bosieho. Bosie, který svého otce nenáviděl, přesvědčil Wildea aby ho zažaloval za urážku na cti. Jelikož homosexualita sama byla nezákonná, Oscar Wilde prohrál svůj případ urážky na cti proti Markýzi z Queensberry a byl zatčen. S nemožností jakkoliv se bránit proti obžalobě za homosexuální chování, byl obviněn a odsouzen na dva roky těžkého žaláře. Podmínky v nereformovaném dickensovském vězení způsobili sérii kalamit a nemocí, které ho dovedly až před bránu smrti.
Po propuštění z vězení se Wilde pokoušel vyhovět přáním své ženy Constance a poslal Bosiemu hluboce epický dopis "De Profundis", vysvětlujíc proč už by se nikdy neměli setkat.
Láska, vášeň, posedlost a samota kombinovaná s opatrností a zdrženlivostí. Navzdory jistotě, že jejich vztah skončil, byl Oscar neschopen odolat pokušení a znovu se s Bosiem setkal. S katasrofálními důsledky.
V minulosti byla homosexualita zakázaným jevem. V dnešní době však především filmaři využívají (nebo zneužívají?) obrázku dvou vášnivě se k sobě tisknoucích mužů/žen. Je vlastně docela jasné o cojim kráčí. Jde jim o to, aby vytvořili film, který bude vždy vzpomenut v souvislosti s tímto jevem. (sakra.měla bych přestat o homosexualitě mluvit jako o jevu. fakt sorry,jase z toho asi nevykecám ) Já jen chtěla říct, že stejně jako filmy, kde jsou černoši (ku*va afriameričani. řekla jsem afroameričani. nejsem ani rasista a nemám nic proti homosexuálům) tak většinou tam člověka s tmavou pletí nedají proto, že se dostavil na casting, ale jen proto, že ten film je ehm...přiznejme si trochu rasistický.
Proč? Vetšinou hrají černí drsný týpky, hopery, zhulence s rastacopánky aj. Ve většině filmů tam bohužel nehrají "jenom" křoví. Vždycky tam afroameričan má svůj "černý význam". A stejně tak filmy přesně směřované na homosexuály. Třeba taková Zkrocená hora. Film který mě nějak nevzal (ne že by semi nelíbilo, jak se dva krasavečci k sobě tulili, ale postrádalo to myšlenku). Pravděpodobně pan Lee čekal, že když někdo řekne "gay" tak to bude synonymumpro jeho film Zkrocená hora a naopak. Vlastně se mu to částečně podařilo.
A takových filmů, které se snaží získat diváky jenom kvůli "pár teploušům" (promiňte!)je víc. Jen tak namátkou: Láska a jiné pohromy, Než se setmí, Kapky deště na rozpálených kamnách, Kondomedie (BTW mazec film ), Kdyby zdi mohly mluvit, no a třeba vzpomeň me i Přátele - Rossova první žena Susan je lezbička n'est c'est pas? Mimochodem filmů s homosexuální tématikou je mnoho - seznam je zde.
Hele nějakmě to chytlo,takže zítra tu ještěnajdete tabulky zkopírované zWikipedie, kde máte podrobněji rozebrané zákony proti homosexualitě.Je to zajímavý ;)

Richard Marx - I Will Be Right Here Waiting For You

21. prosince 2007 v 8:22 | Kejtyna |  ×Hudba×
Miluju když chlapi zpívají slaďáky. Krásná písnička :-*
Oceans apart, day after day
And I slowly go insane
I hear your voice on the line
But it doesn't stop the pain
If I see you next to never
How can we say forever

Wherever you go
Whatever you do
I will be right here, waiting for you
Whatever it takes
Or how my heart breaks
I will be right here, waiting for you

I took for granted, all the times
That I thought would last, some how
I hear the laughter, I taste the tears
But I can't get near you now
Oh, can't you see it baby
You've got me goin' crazy

Wherever you go
Whatever you do
I will be right here, waiting for you
Whatever it takes
Or how my heart breaks
I will be right here, waiting for you

I wonder how we can survive
This romance
But in the end, if I'm with you
I'll take the chance

Oh, can't you see it baby
You've got me goin' crazy

Wherever you go
Whatever you do
I will be right here, waiting for you
Whatever it takes
Or how my heart breaks
I will be right here, waiting for you
Waiting for you

Jak otevřít zavařeninu a nezmrzačit se?

20. prosince 2007 v 11:54 | Kejtyna |  ×RADY:Jak získat a udržet...×
Já to nepochopím. Je to pro mě záhada, jak vůbec někdo dokáže otevřít zavařeninu. JAsne,já chápu, že musím principempáky nadzvihnout víčko po několika stranách a pak jej jednoduše odstranit, to se však kráásně řekne ale těžko udělá.
Třeba nedávno - to jsem se snažila otevřít okurky, protože jsemje hrozně nutně potřebovala (co je toast bez okurkú? Dva suché chleby s kečupem, salámem, rajčetem vajíčkem a trochou koření. Prostě to nejni vono.) Tak jsem si s tou pitomou flaškou hrála půl hodiny (nekecám!) Zlomila jsemsi nehet, odřela palec a zkřivila supernerez příborák. No to je fantazie.
Ženy mají mnohem menší objem svalové hmoty než muži, což je proto, aby před nimi mohli muži machrovat při otevírání zavařenin a při závodech, kdo dřív doběhne tramvaj. Neschopnost otevřít zavařeniny a doběhnout bleskově tramvaj logicky vyřazuje ženy i z lovu na mamuta. (převzato odkudsi.)
To je jakési logické vysvětlení. Tím se však mluví o klasických zavařeninách,které mají šroubovací víčko. A to kdyby ti mamuťáci slyšeli o tom, že se dá víčko nahřát a praštit s tím o stůl až to povolí, to by teprv valili bulvy!
Ale někde jsem četla, že s tím stačí praštit, tak snad to vyjde ;)

Ach ta politika

19. prosince 2007 v 11:23 | Kejtyna |  ×Obrázky×
Víte, že česi jsou pesimisté? Na rozdíl od švédů, 22% dotázaných na otázku "jak vidíte svůj příští rok" odpověděla že dobře.Ve švédsku tak odpovědělo o 20% více lidí. Proč tomu tak je? Podle mě to bude politikou. Ti víte, ministr Julínek by mohl povídat....pokud někdo z vás slyšel včera debatu na frekvenci jedna (já slyšela jen první otázku, protože pak otec rozčíleně praštil do autorádia se slovy "zas*aný k*etén" takže zbytek debaty mi unikl). Moderátorka se pana ministra proč od nového roku musíme u lékaře platit.A pan ministr na to Šalamounsky :,,Protože nám to káže zákon." Bohužel však opoměl podotknout, že on ten zákon napsal...Pak se divte co za pi*use (když to řeknu slušně) nás zastupuje v parlamentu.
Have a nice day :)

6 pravd života

18. prosince 2007 v 20:06 | Kejtyna |  Prostě něco!
Zase od Januschy...jediny zdroj me inspirace :D
6 pravd zivota:
1. svym jazykem se nedokazes dotknout vsech svych zubu
2. vsichni idioti to po precteni prvni pravdy vyzkousi
3. prva pravda je lez
4. prave ted sa smejes protoze jsi idiot
5. za chvili tohle posles dalsimu idiotovi
6. porad mas na tvari takovy stupidni usmev

Anna Honová - přítomná historie

14. prosince 2007 v 20:58 | Kejtyna |  ×Úvahy×

Dne 12.12. zavítala i na naši školu osobnost s velkým O, paní Anna Honová.
  • Anna Honová, narozena 8.8.1926, se hned po únoru 1948 zapojila do protikomunistického odboje a za svou činnost byla několik let vězněna.
  • V roce 1968 patřila k zakladatelům a aktivním představitelům organizace politických vězňů K 231, což jí přineslo další dlouholetou perzekuci ze strany totalitního režimu.
  • V roce 1989 stála u zrodu Konfederace politických vězňů, v jejíchž řadách se stále aktivně angažuje za svobodu a demokracii v naší zemi.
Beseda s ní byla pro všechny jistě velkým přínosem a abych neošidila i své (ne)čtenáře tak jsem se rozhodla pracně nahranou besedu (při níž mluví především paní Honová) upnout na net. Z něj sem vypsala alespoň něco málo z prvních 30 minut:
… jistě jste slyšeli o hradištské věznici,možná jste tam i mnozí byli a teď správě na ministerstvu jednalo o tom,že je to zdebastovaná budova, od šedesátých let uzavřená a je to jediný kriminál v republice, který je zachovaný v tom původním stavu. Takové ty "těžké " věznice, jako je Jihlava, Mírov nebo Leopoldov a nebo Bory, tak ty slouží dál těm vězňům a ty jsou tak moderně vybavené, že když někdo se tam dostane, tak podle Evropské unie ty věznice musí být vybaveny execeltně.Ono to musí mít nějaké parametry, ta cela.U nás cela byla veliká 2×3 metry a sice to bylo vysoké, ale vzduch skoro žádný, okénko kdesi u stropu, nesměla se otvírat, kdežto oni musí mít určité parametry,oni mají záchody, které jsou vestavěné v té cele, jsou splachovací,mají tam umyvadla, kdežto u nás na celách byl žanek. To si asi vaše prababičky pamatují, co to byl žanek, to byl prádelní hrnec. Prádelní hrnec, a to sloužilo jako WC. Tam celá cela - v těch větších pobývalo až deset žen, nebo mužů - tak to byl jejich záchod. Tak tam se házely vložky po použití a tak všecko. A to se vynášelo 2× denně, to vynášely chotbařky do takové malé místnosti, tam byl takový lastr (poklop), který máte na kanálech, zamřížovaný, musel být hustě zamřížovaný, aby tama nešel nějaký leták nebo něco propašovat. A tož to se muselo všechno takovým hákem tam vylívat.
A tak to bylo trošku zabezpečené proti infekci, dával se tam disol, nevím jestli to znáte, sice to zapáchalo, ale pomáhalo to...
…tož oněměli takové metody. Další metodu oněměli, jak byla ta vězeňská kaple v Hradišti, ta je ještě celkem zachovaná, byla ještě postavena za Rakouska-Uherska, a v Uherské Hradišti bylo popraveno 41 němců. Ta vězeňská kaple sloužila tenkrát, jak tam byli ti kněží a kdo byl prostě věřící a chtěl si ulevit nebo ulehčit, tak chodil tam. Esenbákům se to hodilo po čtyřicátém osmém, samozřejmě tam už žádný kněz nesměl být, ale je napadla taková šlechta, čili oni se převlékli za kněze a šli zpovídat. Samozřejmě se to neutajilo, protože ti kněží nosí na určité období jiná roucha, ale to oni nevěděli, ale kdo je věřící, ten to poznal a tak se to rozneslo…
…A ty tresty, tam bylyhrozné…studenou vodou je polévali,pak horkou vodou je polévali, špendlíky se pichaly pod nehty, tím bejkovcem - ten bejkovec, ten používal pan Grebeníček, ten už zemřel, tak tomu jsme říkali mlátička, protože ten byl hroznej. A ten bejkovec právě on hrozně používal. Takže ty podmínky v tom Hradišti byly opravdu kruté. Ta hradišťská věznice je opravdu jediná věznice, tady vůbec, která je zachovaná v tom původním stavu…
…A kdo nesplnil tuto normu, tak dostal poloviční dávku jídla a to jídlo bylo velmi špatné. Dostávali jsme 20 dkg chleba na celý den. Pro muže to bylo tisíckrát horší než pro nás, my ženy to snášely líp. Ráno byla černá káva, tam byl takový povrch zelený, takže oni tam dávali nějaké drogy, to jsme poznali podle té barvy. Jinak nejlepší strava byla teda v sobotu, to byla troška mléka a na neděli jsme dostávali kousek sekané. Když už byly brambory, tak byly suché. A někdy v neděli, to byla cibulka. Tož to byl pro nás svátek. Na Vánoce, to byli tak sprostí, že nám dali třeba slanečka a nedali nám k tomu vodu, aby ten slaneček nebyl tak slaný. A to vylili prostě i z těch žanků vodu, protože měli obavu aby třeba někdo i tu moč nefiltroval přes vatu a nenapil se toho, když nebylo vody. To všecko měli oni takhle vymyšlené.

Originální řetězák

9. prosince 2007 v 12:32 | Kejtyna |  ×HOAX×
Konečně mi přišel inteligentní HOAX. Thnx Januschi.
Chtl bych podkovat všem, co mi po celý rok 2007 posílali ty dementní řetzáky. Už jsem ml být 500 krát zamilován, 290 krát nešťastný a 170 mrtvý. Dále jsem měl zaplatit půl milionu za placené ICQ. A to jen kvůli tomu, že jsem vzkaz neposlal 15ti lidem. A přísahám, že pokud tuto zprávu nepošleš do 10 sekund aspo 7500 lidem, tak zítra v 18:30 přijde k tob domů modrý dinosaurus a voprcá tě!!
P.S. Už se těším.Dinosaura jsem neměla v posteli ani nepamatuju...

Superúžasná popelnice

7. prosince 2007 v 15:39 | Kejtyna |  ×Úvahy×
Znáte Magickinder? Blbá otázka. Jistěže každý zná kinder vajíčka. Nic neobvyklého, že můj pětiletý bráška dostal od Mikuláše taky jedno. Avšak poněkud mě překvapila "úžasná hračka" tam uvnitř...
Matka se snažila Tomovi pomoct s tou pitominkou.Po nezdaru ho s tím poslala za mnou. S*ala jsem se s tou blbostí půl hodiny (nekecám) a jako nic. To co se na obrázku tváří, jako hotová hračka, to je jen imitace.
Jen se pozorně podívejte na mapku dole.Koukám, že je to velice výstižné, tak, že to jistě složí i to tříleté dítě pro které je to určeno. Miniaturní součástky, jak můžete vidět jsou velice důkladně popsány na tom šikovném návodu. Oceňuju, že na to upozornili v 37 jazycích. Nesložila jsem to ani já a ani nikomu jinému, kdo to zkoušel se to nepodařilo tak, aby to sloužilo jako na obrázku. Opravdu si s tou věcí mají hrát děti?

Daniel Landa - Touha

2. prosince 2007 v 11:22 | Kejtyna |  ×Hudba×
Soundtrack k super filmu Kvaska. Četla jsem o tom dost negativních kritik, ale mě se to líbilo. Energický, veselý,libozvučný film. Doporučuju ;)
Je to jak nic, to totiž neváží víc,
je to něco jak dech, jak přání na křídlech,
je to nemožnej cíl, kterej si vymyslil.
Je to jak sen, co ráno rozpustil den,
nic není dost velkej cíl, aby ses nepokusil.
Volej k nebi přání a všechno bude k mání.

Touha je zázrak, kámo, zázrak. Touha je zázrak kámo zázrak.

Je to jak žár, pořádně velikej dar,
je to jak letící drak, naprosto přesnej prak.
Je to hukot moře, je to pramen v hoře.

Touha je žít, zůstat a neodejít,
touha je padnout a vstát a rány nevnímat.
Je to tlukot srdce, je to poklad v ruce.
Je to jak třpyt, jako sluneční svit,
úžasná měsíční zář, je to jak boží tvář,
je to skrytá síla, je to zlatá žíla.

Touha je zázrak, takže přej si co chceš.
Probouzej sílu, s ní už neklopýtneš.
Touha jsou čáry, v hloubě duše je máš.
Touha je zázrak, kámo, zázrak, vždyť už to znáš.

Touha je krám, kde mají všechno a hned.
Pak je tam k mání i ten pitomej svět.
Touha je brána, ke všemu o čem jsi snil.
Touha je cesta i cíl.

Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Touha je zázrak, kámo, zázrak.

Postmodení představa světa bez mužů

1. prosince 2007 v 20:21 | Kejtyna |  ×Úvahy×

Vždycky jsem si myslela, že jak v MF Dnes, tak v magazínu MF Dnes vycházejí alespoň trochu hodnotné články(tož co, lepší než Blesk...), které píší uvědomělí redaktoři. Když však tento čtvrtek (29.11.) vyšlo nové číslo, jehož hlavním tématem bylo přesvědčení, že emancipované ženy v dnešní době se dokáží obejít bez mužů, jaksi mě přesvěčili o opaku.
Pravděpodobně už nevědí o čem psát, protože svět bez mužů, to je jaksi blbost. Něco podobného, jako kdybyste si chtěli představit dálnici bez aut (a teď zrovna nemyslím, že by nebylo čím jezdit).
Na otázku světa bez mužů vám odpovím jednoduše: blbost.To jim nestačí. Na titulní straně mají poutavý úúúžasný nadpis Sexmise 2008 - Ženy vládnou světu, mají se muži bát? Ehm, ehm. Sice je MF "tak trochu" bulvár, ale co je moc, to je moc. A ješt k tomu se s tím rozkecávají na šesti stranách.Popsaných z obou stran.
Sexy (ani náhodou) obrázky a u nich vhodné popisky lovkyně,supermatka,opravářka,kardinálka a ředitelka zeměkoule. Tak to sorry, ale tohle se nedá číst ani na záchodě.
Zkuste si to představit: svět bez mužů. Nemluvě o tom, že by se rapidně zvýšil počet žen homosexuálně orientovaných, jenom proto, aby uspokojily svou touhu. Kdyby se dovedly samy dovést do jiného stavu, aniž by k tomu potřebovaly kopulaci, bylo by to sice zajímavé, že jo umělé oplodnění...zajímalo by mě, ale jak by se podle redaktorů MF dostaly spermie do spermabanky, když by nebyli muži, kteří by tam ty spermie jaksi uložili. A to je jenom špička ledovce. Tak prosimvás už nepište takový žvásty, nebo vás přestanu číst.