A co bude dál?

20. října 2007 v 22:46 | Kejtyna |  ×Moje výtvory×
Film Mezi řádky mi vyrazil dech. Film z rasistického prostředí dětských gangů a o jedné učitelce, která si věří, že změní osud těch dětí. A opravdu se jí to podaří.
Podle mě je to jeden z mála kvalitních filmů, propojující problémy současnosti. Přibližuje teenagergům holocaust a jednoduše má myšlenku. Spousta filmů má myšlenku. A nemyslím zrovna takovou, kdy se zamýšlíte nad tím jestli se ti dva spolu vyspí, vezmou nebo se dojde na tu vraždu a náhlý únik financí.
Taky když jsem viděla půlhodinku z nějakého filmu o budoucnosti, nevím jak se jmenoval, ale hrdina byl voják, nechali jej zmrazit, aby vyzkoušeli, jak to funguje, jenomže zatím se stal v armádě převrat a na pokus se prostě zapomnělo. O nějakých pět set let se sesunem "bordelu" otevřela rakev ve které byl hrdina zmrazen. Psal se rok 2505 (tak už vím, jmenuje se to Absurdistán) a země je na rozpadu. Celý svět je primitivní a trapný.
Prý je to komedie. Podle mě spíš postmoderní horror. Představte si, že nějaký váš pra pra pra potomek se něčeho takového dožije (pokud ovšem nedoplatí na globální oteplování). Celá civilizace bude tak moderní až zdegeneruje.
Asi mám tak trochu zvrácený pohled na smysl komického filmu. (asi se přestanu dívat na filmy s absurdními názvy) Jenomže co vy víte, že bude po nás? Možná nás to nemusí zajímat, ale možná se opravdu jednou věda bude zabývat jen tím, jak prodloužit erekci, nebo jak zabránit vypadávání vlasů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shi-Kenna Shi-Kenna | Web | 23. července 2008 v 23:33 | Reagovat

film mezi řádky jsem viděla díky svojí sestře.. opravdu mě překvapilo, co byla ta učitelka ochotná obětovat proto, aby těm dětem pomohla.. ztratila přítele(bo manžela či co to bylo za osobu) a stejmě dokízala stát si tvrdě za svým, což se jí nakonec vyplatilo. bulela sem u toho jak želva

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama