Srpen 2007

Haley Bennett ft. Hugh Grant - Way Back Into Love

31. srpna 2007 v 17:54 | Kejtyna |  ×Hudba×
Tak tohle mám z filmu Hudbu složil, slova napsal. No jo, další soundtrack. Mp3jka k tomu nením pač se mi nechtěla hledat...ale mám ju v počáku tak si přiďte poslechnout nebo vám to možu poslat, mě je to jedno...
[Cora]
I've been living with a shadow overhead
I've been sleeping with a cloud above my bed
I've been lonely for so long
Trapped in the past, I just can't seem to move on

[Alex]
I've been hiding all my hopes and dreams away
Just in case I ever need them again someday
I've been setting aside time
To clear a little space in the corners of my mind

[Cora & Alex]
All I wanna do is find a way back into love
I can't make it through without a way back into love
Oh oh oh

[Cora]
I've been watching but the stars refuse to shine
I've been searching but I just don't see the signs
I know that it's out there
There's gotta be something for my soul somewhere

[Alex]
I've been looking for someone to shed some light
Not somebody just to get me through the night
I could use some direction
And I'm open to your suggestions

[Cora & Alex]
All I wanna do is find a way back into love
I can't make it through without a way back into love
And if I open my heart again
I guess I'm hoping you'll be there for me in the end

[Cora]
There are moments when I don't know if it's real
Or if anybody feels the way I feel
I need inspiration
Not just another negotiation

[Cora & Alex]
All I wanna do is find a way back into love
I can't make it through without a way back into love
And if I open my heart to you
I'm hoping you'll show me what to do
And if you help me to start again
You know that I'll be there for you in the end

Kudlanka

31. srpna 2007 v 14:37 | Kejtyna |  ×Moje výtvory×
Já nevím, ale nějak mě to focení havěti začalo bavit. To budu mít po tatínkovi =D dovolte mi přivítat kudlanku nábožnou.

Jsou veřejné záchodky naší záhubou?

30. srpna 2007 v 10:54 | Kejtyna |  Umění společenskosti
Asi si řeknete "Ta už nemá o čem psát, když vydává sáhodlouhé články o hajzlikoch" ale aby jste věděli, veřejné WC jsou nevyřešenýmproblémem lidstva!
Nevím jak vy, ale já bych v životě nešla ve městě na večejný záchodek. Jo, zní to trhle, ale sami to znáte na nádražích a tak, jak to tam vypadá. Nebo když vylezete z metra, taky je to tam podobný. Prostě hůůza. A vy za to ještě platíte.
Představte si situaci: Mížíte si na takový záchod na nádraží. Asi dvacet minut před váma si tam nějaký feťák ďobne do žíly. Jelikož jsou koše plné (už minimálně tři týdny a v tom vedru se kolem rojí muchy), tak pohodí jehlu vedle. A pak si tam dojdete vy, v žabkách nebo sandálech a nedopatřením na ti jehlu šlápnete....
Chci tím říct, že takových hnusných záchodků je všude plno. Válí se tam podpapíráky a použité vložky a kondomy všude po zemi. Já slyšela v zeměpise o jakési zemi záchodkově zaslíbené, ale bohužel jsem si nepoznamenala, kde to bylo. Buď někde ve východní asii nebo na jihu evropy...
Víte kultura veřejného záchodování se traduje již od dob antiky. Já, být záchodkový podnikatel, prorazím s inovací večejných záchodků. Byly by sice dražší a penízky by nevybírali důchodci nýbrž automat, který vám poté otevře dveře. Stálo by to asi kolem 15-20 kč a slogan by byl: ,,Chcete-li mít čisté zadky,nestěžujte si na příplatky." Uvnitř by bylo moderní zařízení. Na Pánech by byly skleněné pisoáry, které by vypadaly jako zmrzlá fontána. Na Dámách by bylo všechno v antickém stylu sic jednoduche (antika neni jednoducha,ale o to bych se postarala) tak čisté a hezké. Umyvadla by připomínala fontánu, ale tryskalo by to až na znamení a jiným směrem - sem tam by tam byly umělé květiny a velké zrcadlo. Díky vyšší ceně bych zajistila, že se tam feťáci nepohrnou, zajistila bych minimálně třikrát denně úklidovou službu tam a u každého záchůdku by byly takové ty potahy na prkýnka, které by si hosté nemohli brát do zásoby. Možná by to bylo poněkud kýčovité, ale uznejte, že by to bylo o něco lepší, než nádražní záchůdky s nevrlými výběrčími - ukrajinci či důchodci.

Užívejte kondomy

29. srpna 2007 v 21:28 | Kejtyna |  ×Užitečné odkazy×
Use condoms je dost originální a vtipná reklama. Takových by mělo být na trhu víc =)

Sen, Romance a kovboj

29. srpna 2007 v 12:23 | Kejtyna |  ×Noty pro kytaru×
Proboha, to jsou ale trapné názvy....ale co už...

Vlk se nažere a koza zůstane celá aneb o všeobecné spokojenosti a českých příslovích

28. srpna 2007 v 17:53 | Kejtyna |  ×Moje výtvory×
Tak jsem přemýšlela nad tím vlkem a kozama. Je jasné o čem to pojednává, ale tak by mě zajímalo, jak to vzniklo. Když vlci chodili na kozy, tak je většinou zkonzumovali, a ne že by si vybrali něco jiného, třeba že by jim nasypali ovsa a milý vlk se nažere sic mu toho bude špatně, ale koza zůstane... ať mu tam dají cokoliv, tak vždycky dá přednost tomu čerstvému masíčku.
Krom toho, mi to přijde dosti archaické úsloví. Kde seženete v dnešní době, v našem podnebném pásmu vlka? Mělo by se to nějak přenést do naší doby, aktualizovat. Něco jako Úchyl si přijde na svý, koza zůstane celá ...
Ale to není jediné přísloví, které se minulo s 21. stoletím. Co třeba Žádný učený z nebe nespadl. Cože? V době letadel, vrtulníků a balonů? Nebo to má snad znamenat, že z nebe padaj jenom tupci?
Práce kvapná málo platná. Myslím, že tohle opravdu není na místě. Měla bych sice verze pro oživení tohoto oblíbeného rčení našich rodičů, ale taky je možné že by to změnilo, celý smysl...
Chci tím jen říct, že jen co se týče našeho jazykového bohatství, tak i tam jsou velké mezery.

Můj šneček =D

27. srpna 2007 v 11:51 | Kejtyna |  ×Moje výtvory×
Tak sem narazila na krásný model pro focení...zkritizuju si to sama, nemusíte se namáhat. Je špatně nastavená korekce, poněkud rozmazané a ten pitomý šnek se furt hýbal!!!

Když se lidi neuměj domluvit...

26. srpna 2007 v 19:57 | Kejtyna |  Prostě něco!
Toto je kopie skutecné rádiové konverzace mezi americkou námorní lodí a Kanadany
Nedaleko pobreží Newfoundlandu, ríjen 1995

KANADANÉ: Prosím, odklonte Váš kurz o 15 stupnu smerem na jih, abyste se vyhnuli kolizi.
AMERICANÉ: Doporucuji, abyste Vy odklonili Váš kurz o 15 stupnu na sever, abyste predešli kolizi.
KANADANÉ: Zamítnuto. Vy musíte odklonit kurz o 15 stupnu na jih, abyste predešli kolizi.
AMERICANÉ: Tady je Kapitán americké námorní lodi. Znovu opakuji - odklonte Váš kurz.
KANADANÉ: Zamítnuto. Opakuji - VY MUSÍTE odklonit kurz.
AMERICANÉ: Tady je letecký transportér USS Lincoln - Atlantická námorní flotila Spojených Státu. Jsme doprovázeni tremi torpédoborci, tremi križníky s plnou leteckou podporou. Trvám na tom, abyste VY zmenili kurz o 15 stupnu severne - opakuji, 15 stupnu na sever nebo pocítejte s opatreními, která zajistí bezpecnost naší skupiny.
KANADANÉ: My jsme maják. - Cekám Vaší odpoved.

Nová éra dívčích časopisů aneb co se vám matka doma styděla říct

25. srpna 2007 v 15:10 | Kejtyna |  ×Úvahy×
Je nová doba. Ještě před začátkem 21. století, kdy začala sexuální osvěta a o sexu se začalo otevřeně mluvit, pronikly do časopisů vědomosti chytrých redaktorů.
Dnes, když přijdete ke stánku, zavalí vás názvy laciných plátků, které vás lákají na pitomoučké přílohy, po kterých hned chňapnete. Vychází jich hordaa zaplavují nejen český trh. Váženým obchodníkům asi došlo, že nejvíce se dá asi vydělat na 12,13ti letých informace chtivých dětičkách.
A tak se rozmohla éra časopisů pro dívky. Já osobně zastávám názor, že jde o přiblblé ptákoviny, které vám nic nedají, ale utvořte si vlastní názor...To víte, člověk nemá co dělat, tak šáhne po Bravíčku, Dívce, Šťastné třináctce nebo po bůhví čem aby načerpal informace o tom "Jak ho ulovit", jestli se má dotyčná stydět za to jestli je ještě panna nebo jak pochytit podle časáků dokonalý šlapkovský image.
Sexuchtivé redaktorky se tam na sedmi stranách rozepisují o svých sexuálních potřebách a dokáží to napsat tak, že to vyznívá tak, že po tom touží každá čtenářka časopisu ×. A pozor, nejlepší jsou na tom testy. Zjistíte tam všechno, co chcete vědět. Zaškrtnete pár písmenek a hned zjistíte, jak moc úžasní jste.
Po přečtení takového plátku už každá čtenářka ví, jak strašně chudá je, protože si nemůže dovolit šaty za čtyři tisíce, které té modelce na obrázku tak úžasně padnou, je poučena o tom, jak se stat dokonalou kurvou, protože se svým novým image dotáhne do postele úplně každýho, už ví, že ten herec ze Ztracených se rozešel se svou přítelkyní, takže ona, jako čtenářka onoho časopisu už je natolik poučená, že se jí podaří ho utáhnout i na suchou nudli, a na zdi má plakát Tokio hotel.
AŤ je to Dívka, Bravo,Top dívka, Popcorn, Bravo girl nebo jiná blbost, všechny se zaobírají problematikoutak porchních věcí, až to bolí...
Když to někdo dělá ve 12 letech, tak to se dá pochopit, takové období, kdy jsme za to utráceli drahocené kapesné, jsme měli asi všichni. Ale to, že ještě ve dvaceti, někdo hltá články typu Udělej si to sama, je podle mě čirá ubohost. Ale to je jen můj názor...

O muslimech a mravencích

24. srpna 2007 v 17:54 | Kejtyna |  ×Lidé×
Nevím jak začít. Opravdu. Nechci aby to znělo, že jde o nějaký rasistický článek, nebo tak něco. Víte, za chvíli budou možná hranice s Tureckem otevřené (do háje,kam až bude EU sahat?) a Muslems se hrnou do Evropy. Je to teď móda.Už i v Praze se vyrovnává počet muslimů s afroameričany (tak jo, trochu přeháním).
Chci říct, že se mi to nelíbí. To, jak se hrnou do evropy zahalení od hlavy až k patě. A v turbanech. Opakuji, že nejsem rasista a jsem pro multikulturarismus, ale co je moc, to je moc. A je mi jedno co káže korán. Když do Evropy, tak bez burek, turbanů a politického násilí!
A co ti mravenci? Víte, muslimové jsou jako mravenci (a nejenom tím, že začínají na stejné písmeno). Ale znáte to.Přijde jeden mravenec na průzkum a když něco najde, přilezou další, dokud je nepošlapete, nebo nepostříkáte repelentem. Kdy že jsem to měla přestat?

Bon Jovi - You Give Love A Bad Name

24. srpna 2007 v 10:47 | Kejtyna |  ×Hudba×
Je to trochu starší, ale ináč good...
An angels smile is what you sell
You promise me heaven, then put me through hell
Chains of love got a hold on me
When passions a prison, you cant break free
Youre a loaded gun
Theres nowhere to run
No one can save me
The damage is done
[Refrén]:
Shot through the heart
And youre to blame
You give love a bad name
I play my part and you play your game
You give love a bad name
You give love a bad name
Paint your smile on your lips
Blood red nails on your fingertips
A school boys dream, you act so shy
Your very first kiss was your first kiss goodbye
Youre a loaded gun
Theres nowhere to run
No one can save me
The damage is done
[Refrén]

Ovečky a teplý mlíko

23. srpna 2007 v 21:19 | Kejtyna |  ×Zdraví×
Tenhle článek mě napadl, když odbila 12. hodina a já se konečně rozhoupala k tomu, abych vstala z postele a došla si do ledničky pro mléko. Ležím na posteli, sleduju strop s tím, že to lidi ve filmech dělají a uvažuju nad tím, že si tam asi nechám napsat učivo ze zeměpisu, aby se mi líp usínalo...
Znáte to, když vás zítra čeká něco důležitýho, máte brzo vstávat nebo tak, strašně si na to myslíte a snažite se co nejdřív usnout? (doufám že to znáte, jinak bych si připadala,že trpím psychickou poruchou =D)
Já osobně doporučuju ovečkyy. Nemusíte si při tom představovat ovečky, prostě jen počítejte. Počítejte třeba do aleluja, dokud vás to natolik neznudí,že usnete....Nemůžu si pomoct, abych nezmínila milou scénu z Mr. Beana, kde také nemůže usnout...a tak pan Fazolka vytáhne plakát se stádem ovcí a začně počítat. Nejde mu to a tak vytáhne kalkulačku a hučí to do ní. A jakmile padne konečný výsledek, Bean je v tu chvíli tuhý =D
Na jedný stránce jsem našla "spánkovou hygienu". Trhlý slovo, ale má to něco do sebe...
* Odstraňte ze svého spánkového prostoru všechny rušivé podměty, jako hluk, průvan, zimu, horko nebo nadměrné světlo.
* Kupte si pohodlnou postel, zařiďte si ložnici příjemně a útulně. Měla by být spíše tmavá, dobře větraná a chladnější.
* Doporučuje se teplota 17-21 oC.
* Dodržujte pravidelný spánkový režim. Vstávejte i choďte spát pokud možno každý den ve stejnou hodinu, a to i tehdy, když se necítíte unavení nebo máte možnost dlouho si pospat. Vyhněte se pospávání během dne.
* Svoji postel používejte jen ke spánku a milování.
* Poslední jídlo jezte 2-3 hodiny předtím, než půjdete spát. Vyvarujte se těžkých pokrmů a zásadně se nepřejídejte.
* Před spaním nepožívejte kofein, alkohol, ostrá jídla a nekuřte. Nezapomeňte, že kofein působí ještě šest hodin po konzumaci.
* Uvolněte se relaxací, koupelí v horké vodě nebo poslechem hudby. Ideální pro zdravé lidi je velmi horká koupel asi na 20 minut dvě hodiny před spaním.
* Usnout napomáhají také energetické nápoje a teplé mléko. (Sama zastávám teorii, že na teplém mléku musí něco být v nás vsugerované již z dob kojenců, jelikož mateřské mléko bývá taky teplé, tak na tom mosí něco byt, ne?)
* Uklidněte se a nezaobírejte se zneklidňujícími věcmi před spaním. Nenuťte se usnout. Právě obava z neusnutí stojí často za vznikem a udržováním nespavosti.
* Pokud se vám nedaří déle než 20 minut usnout, vstaňte a jděte do jiné místnosti dělat nenáročnou, nejlépe monotónní práci. Až pocítíte ospalost, vraťte se do postele.
* Vaše biorytmy podpoří i pravidelná strava a tělesné cvičení. Tomu se ale vyhněte těsně před spaním, ideální dobou je ráno.
* Osvojte si nějakou relaxační techniku. Představte si příjemné prostředí, uklidňující scénu nebo třeba odčítejte postupně číslici 3 od 1000 (1000, 997…). Podle MUDr. Jána Praška, CSc.
Podle klasické medicíny je nespavost poruchou řádného spánku. Lidé trpící nespavostí velmi těžce usínají anebo nesetrvávají ve spánku. Příznaky zahrnují vyčerpanost během dne, podrážděnost a špatné zvládání situací. Většina dospělých prožívá různý rozsah nespavosti, která je většinou způsobena přílišnými obavami o současné nebo budoucí události. Nicméně nadměrná nespavost může být známkou skrytého problému, jako je apnea (krátkodobé zastavení dýchání), psychické nemoci (záchvaty úzkosti, deprese) nebo ústup drogové závislosti. Nespavost se může také vztahovat k životnímu prostředí (hluk, světlo) nebo k životnímu stylu (příliš kofeinu, málo cvičení, nepravidelná hodina usínání). Fyzické příčiny nespavosti by měly být vyšetřeny. Mnoha lidem by pomohlo zavedení pravidelných návyků při spaní, práci a cvičení. Prášky na spaní by měly být vyloučeny.
Tak jo, asi budu trochu divnáAle na druhou stranu, Napoleon spal v noci jen 4 hodiny a jakej to byl mozek...

Styl kabo

22. srpna 2007 v 20:37 | Kejtyna
Poznámka: tenhle článek neberte vážně, jde jen o malý pokus. Brzy bude odstraněn =) Jinak článek najdete po kliknutí na celý článek.

Léto, Starý tanec,Jarní

22. srpna 2007 v 14:45 | Kejtyna |  ×Noty pro kytaru×
Už jsem dlouho nepřidávala, ale zase a opět pod Celý článek.

A když vám to řeknu, zabijete mě?

21. srpna 2007 v 14:39 | Kejtyna |  ×Lidé×
Krajský soud v Ústí nad Labem poslal osmnáctiletého O******e a L********a na 15 let vězení za surovou vraždu. O dva roky mladšího spolužáka vylákali na schůzku a ubodali nožem. Chtěli vykrást byt jeho rodičů, kteří nebyli doma.
Jen si to přestavte. Tak komu už dnes můžeme věřit? Někdo, s kým se znáte už roky vás jenom kvůli pár litrům vyláká, zabije a okrade. Není to svět postavený na hlavu? Což se všichni zbláznili? Vím že to nepíšu poprvé a ani naposled, ale když tak poslouchám zprávy, kde je jedna černá kronika vedle druhé, říkám si, kdo je ještě normální.
Ženu rozčtvrtil a ukryl, rodila děti a mrtvolky zakopávala ke květinám, spartakiádní vrah na svobodě, svou přítelkyni ubodal a utekl, praštil ji kladivem do hlavy....a to je pořád. A většinou se vrah s obejí znal. Páni, to už je jak v nějaké kriminálce, co? To nic, já se jen divím, ale to se vstřebá...

Co nám dluží EU?

20. srpna 2007 v 14:29 | Kejtyna |  ×Úvahy×

Obvykle se do politiky nemíchám, ale podle mě si Evropská unie zaslouží článek. Doufám, že nikoho nepopudí nebo tak něco =D
Objevila jsem dokument, který shrnoval výhody a nevýhody vstupu do EU:
 • Větší bezpečnost, stabilita, zlepšení mezinárodního postavení ČR
  ČR společně s ostatními členskými státy bude navenek vystupovat jako jeden kompaktní celek států se společnými zájmy, jimiž je především zajištění bezpečnosti státu, ekonomická stabilita a prosperita a pevné zakotvení demokratických principů.
 • Právní prostředí, demokratické jistoty, vymahatelnost práva (BTW to zločincům bodne)
  Přijetí právních norem EU je pro občany zárukou, že v ČR budou plně respektována jejich lidská práva společně s ochranou jejich majetku, hospodářských zájmů atd. Tlak EU by měl zlepšit i situaci ve státní správě a zajistit lepší faktickou vymahatelnost práva.
 • Zkvalitnění legislativy, urychlení reforem
  Mnohá opatření, která byla přijata v rámci slaďování norem s právem EU, by ČR byla nucena dříve či později ve svém vlastním zájmu přijmout. Díky zkušenosti EU však tato reforma proběhla výrazně rychleji a ČR se mohla vyvarovat případných omylů při vytváření vlastní legislativy.
 • Ekonomická prosperita, výhody plynoucí ze společného trhu
  Jednotný trh je klíčem k ekonomické prosperitě EU. Díky jeho základním pravidlům, jimiž jsou volný pohyb zboží, služeb, osob a kapitálu, jsou odstraněny vzájemné překážky obchodu. ČR plyne z účasti na tomto trhu mnoho výhod a obchodních příležitostí, včetně přístupu k veřejným zakázkám, zvýšení důvěry zahraničních investorů atd.
 • Zvýšení životní úrovně
  Vzhledem k účasti na společném trhu se bude postupně zlepšovat výkonnost české ekonomiky a s rostoucí prosperitou poroste i životní úroveň. Podobným vývojem prošly dosud všechny země, které vstoupily do EU s ekonomickou úrovní nižší než stávající členové (Irsko, Španělsko, Portugalsko, Řecko)
 • Volný pohyb osob, pracovních sil
  V EU jsou zrušeny vnitřní hranice, občané se mohou pohybovat bez jakýchkoli překážek z jednoho státu do druhého. Mohou se také libovolně usazovat či stěhovat za prací do jiného státu, aniž by přišli o sociální zabezpečení a jiné výhody.
 • Možnost studia v zahraničí, uznávání kvalifikace
  Mladí lidé mají možnost studovat v kterémkoli státě EU za stejných podmínek, jaké jsou poskytovány občanům daného státu. Univerzitní diplomy a další dokumenty dokládající odbornou kvalifikaci jsou vzájemně uznávány všemi státy EU.
 • Možnost čerpání finančních prostředků ze fondů EU
  EU ze strukturálních fondů a z fondu soudržnosti poskytuje pomoc odvětvím či regionům, jejichž ekonomická situace je výrazně nevýhodná oproti ostatním. Současné kandidátské země již získaly významnou finanční podporu z fondů předvstupní pomoci, což je v dosavadní historii EU bezprecedentní. (ve skutečnosti je to tak že my jim dáme 150% toho, co nám oni vrátí, takže zpátky na dotacích dostaneme minimum, ale ináč v pohodě...)
 • Zlepšení životního prostředí
  Oblast životního prostředí je jednou z priorit EU. Zavedení přísných norem na ochranu životního prostředí je sice nákladné, ale výrazně zlepšuje kvalitu života občanů. Již dnes je stav životního prostředí v ČR lepší v porovnání s období před deseti lety.
 • Schengenský systém, boj proti organizovanému zločinu
  Tzv. Schengenský prostor je území bez vnitřních hranic, o to více střežené jsou však hranice vnější. Jednotná vízová a azylová politika pomáhá řešit situaci žadatelů o azyl, zatímco společný informační systém a policejní spolupráce napomáhají účinné spolupráci v boji proti organizovanému zločinu, pašování, terorismu apod.
Otázka: Jaké jsou nevýhody vstupu obecně?
Nevýhody jako takové prakticky neexistují, to co se obvykle pod tímto pojmem uvádí jsou spíše obavy občanů.(ehm...obavy občanů....šak vime) Některé tzv. nevýhody, jako například zvýšené náklady pro výrobce, kteří se musí přizpůsobit normám EU, jsou výraznými výhodami pro občany, jimž je jako spotřebitelům zaručena vyšší kvalita a bezpečnost. Při zkoumání "nevýhod" je tedy vždy třeba pamatovat na možnou relativitu, závisející na úhlu pohledu.
Jako nejčastější nevýhody, pramenící z obav občanů, jsou citovány následující body:
 • Nárůst cen potravin, snížení životní úrovně určitých rizikových skupin
 • Po vstupu rozhodně nedojde ke skokovému zvýšení cen potravin, nárůst bude postupný a měl by být kompenzován růstem mezd. Vývoj cen nelze s jistotou předpovědět, pravděpodobně však hrozí negativní dopad na skupiny závislé na příjmech ze státní podpory (důchodci, nezaměstnaní...)
 • Přílišná regulace, zkomplikování administrativy, byrokracie
 • Nutnost zajistit fungující státní správu schopnou účinně spolupracovat se státními správami ostatních členů klade zvýšené nároky na administrativu, je však nezbytné k zajištění práv občanů EU (viz volný pohyb osob apod.)
 • Zdražení služeb
 • Podobně jako u nárůstu ostatních cen půjde o pozvolný proces, během něhož se budou zatím nižší ceny služeb v ČR přibližovat úrovni v zemích EU. Opět se předpokládá kompenzace díky růstu mezd (sektor služeb je nejdynamičtějším sektorem, který bude zaměstnávat stále větší část populace).
 • Snížení dostupnosti bydlení, nárůst cen nemovitostí
 • Nárůst cen nemovitostí a nájmů bude postupný, kompenzovaný růstem mezd. Dostupnost bydlení v ČR závisí ve velké míře na dokončení deregulace nájemného a na výkonnosti ekonomiky jako takové.
 • Částečná ztráta suverenity
 • Díky svému postavení je ČR do značné míry nucena respektovat pravidla stanovená svými obchodními partnery, zejména EU. Díky členství bude mít zároveň možnost tato pravidla spoluvytvářet a prosazovat do nich své zájmy. Ztráta suverenity je tedy relativní v porovnání s možností ovlivňovat rozhodování EU jako celku.
 • Odchod odborníků ze země, migrace obecně
  (zdroj.:http://209.85.135.104/search?q=cache:dHOUVJFK_RMJ:www.sons.cz/eu/doc/otazky.rtf+v%C3%BDhody+EU&hl=cs&ct=clnk&cd=1&gl=cz)
Tak to vidíte. Oni se tady rozepisují v 10 bodech o prkotinách a píší a píší a nevýhody zlehčí větou, že jsou to zbytečné obavy, a odbydou to jedním bodem. Nevýhodám sice věnují bodů 11 ale to víte, to jsou je výplody choré mysli paranoidních občanů, kteří v EU nemají co dělat...Nechci znít jako důchodce, co si stěžuje na počasí, ale nestalo se mi poprvé co jsem vyslechla rozhovor typu: ,,To víte, to je ta slavná ÉÚ...enom plať plať...co my, staří...ale vy mladí za to doplatíte nejvíc!" Neodvažuju se tvrdit, že je Evropská unie špatná. Jsou tu výhody. Ale už jsme závislí. Už nejsme "Ta česká republika" jsme jenom "Jeden ze států EU."
A ještě si dovolím bonbónek na závěr. Na necyklopedii (parodie na wikipedii) jsem našla článek o EU. Co je na něm pravdy, posuďte sami:
Evropská unie je k zániku odsouzený integrační projekt několika evropských států. Jeho účelem je napomoci především rozvojovým státům, Číně, Indii a africkým zemím aby dosáhly mnohem lepší konkurenceschopnosti a starou Evropu ekonomicky převálcovaly. Jako účinný nástroj pro svůj zánik Evropská unie používá rozsáhlý byrokratický aparát, složitý systém nesmyslných vyhlášek, zákonů a nařízení jakož i jednotnou měnu.
Já už mlčím...BTW nevíte někdo proč jsou všude hvězdičky? Kdyby vymysleli alespoň měsíčky, nebo křížečky, ale oni né, oni musí hvězdičky...

Prostě idyla idyl

19. srpna 2007 v 15:34 | Kejtyna |  ×Obrázky×
Já chápu jak strašně neoriginální ode mě je, když kopíruju cizí obrázky (což dělám vlastně v jednom kuse s výjimkou fotek se mnou a té s tím repelentem. jo a taky těch u kterých napíšu že jsou ode mě...) a taky ehm neprofesionální jakožto od blogaře...ale znáte to. Já jsem si tenhle obrázek prostě zamilovala. To se stává. Lidé si zamilují obrázky jen proto, že vyjadřují chvíle, které by chtěli prožít. A já bych si fakt moc přála běžet po dřevěném mostě při západu slunce (to říkám tak trochu s ironií ale vesměs je to fakt, že by se mi to líbilo...) a běžet až k horizontu - je to zvláštní, ale člověk se nikdy nemůže dostat na hřeben toho "svého" horizontu, páč vždycky odtamtud uvidí jiný horizont - jenomže já mám malý problém. Žiju v moderním světě, kde se dřevěné mosty demolují a bývají nahrazovány novými, ošklivými, betonovými.

Protiklady se přitahují

18. srpna 2007 v 23:08 | Kejtyna |  ×Citáty×
Svatá pravda!

Tomu říkám umění...

18. srpna 2007 v 17:50 | Kejtyna |  Prostě něco!
Já vím, je to trapas, dávat se to na blog, ale co už...Obdoba nahýho muže. Stačí do tabulkyna níže uvedeném odkazu dat text, který chcete, aby naháči ukázali.

Je tak

17. srpna 2007 v 21:49 | Kejtyna |  ×Obrázky×
Obdoba klasického darku, avšak veseleji. BTW autorem je někdo s přezdívkou mizuage, takže z japonska máme už i sprostý slova...