Červenec 2007

Allegretto, Písnička z Itálie, Písnička z dávných časů, Vzpomínka, V pohybu

31. července 2007 v 11:43 | Kejtyna |  ×Noty pro kytaru×
Opět najdete noty po kliknutí na Celý článek =))

Místo činu: Škola

30. července 2007 v 20:30 | Kejtyna |  ×Moje výtvory×
Tak tenhle článekmá být něco, jako když lidi píšou v létě o zimě, v zimě o tom, kam pojedou na prázdniny. No a tak já píšu o škole.
Když Marie Terezie zavedla školná docházku, doufala v duchu Osvícenství, že díky dostatečnímu vzdělání napraví zlo ve světě. Děti začaly chodit do školy a chodily rády...
Voila, o 300 let později, moderní doba, děti nechtěj chodit to školy. Ba hůř, některé v dnešní době ještě stále nemohou! Nehodlám tady asi jako každý student nadávat na školu. To ne, já jsem za školu ráda.
Ale je hrozný vědět, že někde jinde na světě někdo neumí číst ani psát a v dnešní době "McDošú" a "KFCéček" nemá co do úst.Na světě žije odhadem čtvrt miliardy dětí, které nemohou chodit do školy a většinou pracují - nejvíce z nich v zemědělství. Dvě třetiny děti, které nechodí do školy, jsou dívky.
Prostě šílenost. Někdy mám stále pocit, že žijeme ve středověku - kdy bohatí (my, z rozvojových zemí) mohli a chudí (afrika, indie a tak) ne. Prostě šílenost.

Přátelé - moje závislost

29. července 2007 v 14:59 | Kejtyna |  ×Závislosti×
Kdo z nás by neznal ten jedinečný americký seriál o šestici mladých New Yorčanů. Nebudu se rozepisovat o nějakých fan-blbostech, kterých je všude dost (bez urážky...) prostě jsem jen tímto článekm chtěla vzdát hold originálnímu a skvělému seriálu,kterým Friends rozhodně jsou. Jen si neodpustím pár obrázků, páč já jsem na tom seroši fakt závislá
Více obrázků po kliknutí na "Celý článek"

Je eutanázie věčný problém?

28. července 2007 v 11:15 | Kejtyna |  ׎ivot×Smrt×
Eutanázie neboli dobrovolná smrt. U nás je zakázána jinde ji provozují. Proč však zákonodárcům eutanázie vadí a proč se na ni spousta lidí "škaredě dívá"?
To máte tak. Je to podobný jako u interrupce. Názory na ni jsou sporné. Tam se taky jedná s lidským životem a kdekdo je proti. Brzké a lidmi zařízené usmrcení je u nás odsuzováno. A když to člověk sám povolí, bez ohledu na to, že stejně umírá a chce jen zmírnit bolesti, je to považováno za sebevraždu.
Říká se, že každý má právo na život, to je pravda, ale v tom případě má i každý právo ten život skončit.
Eutanázie (také euthanasie) je obvykle definována jako usmrcení na žádost (též asistovaná sebevražda), v některých méně obvyklých případech jako ulehčení umírání, zejména tlumením bolestí, neuspišující však smrt nemocného. Usmrcení na žádost, tedy se svolením poškozeného, stejně jako asistovaná sebevražda, je z hlediska českého trestního práva nedovolené a je posuzováno jako vražda.
Tady to máte. Je to špatný, píchnout někomu injekci s následkem smrti. Jo, je to tak. Ale představte si, že ten člověk stejně umře a vy mu tu "cestu" ´jenom usnadníte. Takový člověk s rakovinou se před smrtí zmítá v obrovských bolestech, trpí halucinacemi a poslední hodiny života jsou pro něj utrpení. Zkuste si to přestavit.
Píše se o tom v zákoně. A dost obsáhle. Vesměs se to nese v duchu takovém, že bude stíhán ten, kdo provede na území ČR eutanázii. Eutanázie je brána jako sebevražda a lidé, kteří ji poskytli jsou stíháni za nápomoc sebevraždě. Budou uvězněni na 6 měsíců až 3 roky, pokud usmrtí mladšího 18 let, těhotnou ženu či duševně chorého, tak se může tret navýšit až na 6 let.
Je tu však výjimka: Osnova čs. trestního zákona z r. 1936 u ustanovení § 271 odst. 3 předpokládala tento text: "Usmrtí-li viník úmyslně jiného ze soucitu, aby uspíšil jeho neodvratnou, nedalekou smrt a tím jej vysvobodil z krutých bolestí způsobených nezhojitelnou nemocí nebo z jiných tělesných muk, proti nimž není pomoci, může soud trest mimořádně zmírnit nebo od potrestání upustit."
Jsou tu i jiné formy eutanázie. Je tu skutečný případ železničního dělníka, který při nehodě uvízl v hořícím vagónu v tunelu a bylo jisto, že uhoří, a jenž volal na četníka, který sice stál nedaleko, ale pomoci mu nemohl, aby jej nenechal uhořet, ale zastřelil jej, a případ italského poslance, jenž byl při zemětřesení zavalen troskami tak, že nebylo možno jej vyprostit, přičemž měl rozdrcené údy a otevřené útroby a jeho rodina musela přihlížet utrpění umírajícího, jenž je prosil, aby jej usmrtili. Je popisován případ, kdy matka usmrtila svou třináctiletou dceru postiženou malomocenstvím, u níž jí lékaři sdělili, že její stav je beznadějný a brzy zemře.
Myslím že u nás by se měly zákony zakazující eutanázii zmírnit a posílit někde jinde. Můžeme si vzít příklad z jiných států.

Chcete zjistit heslo na Seznam? Ale klidně...

27. července 2007 v 17:54 | Kejtyna |  ×HOAX×
Nechtěl jsem věřit tomu, že to funguje. Jde totiž o neskutečně primitivní trik. Proč dělat povyk kolem bezpečnostních děr Internet Exploreru, když obrovské trhliny zejí úplně jinde? Takže jsem to vyzkoušel…

Cituji:
Tento fígl jsem objevil náhodou, když jsem sledoval při práci admina ze Seznamu. Je to prosté: na server zašle požadavek (speciální email), ten jej vyhodnotí a pošle zpět odpověď. Administrátoři Seznamu to používají při práci "v terénu". Teď prozradím přesný tvar emailu, kterým lze získat heslo k jakékoliv schránce na Seznam Email.

Email je třeba odeslat na adresu pastword@seznam.cz. Jako předmět se musí uvést L4_Tr1N3. Zpráva musí být přesně v tomto formátu:

$src:adresa@seznam.cz (tedy adresa, k níž chcete znát heslo) auth:vase_adresa@seznam.cz (vaše adresa, na ni bude zasláno heslo) ##auth:vase_heslo (a heslo pro ověření vaší totožnosti)

Pozor, je nutné mít schránku na Seznamu, aby server mohl ověřit přihlašovací údaje!

Tedy pokud chcete zjistit heslo ke schránce petr.nozicka@seznam.cz a sami máte email franta@seznam.cz s heslem 12345, pak odešlete zprávu ve znění $src:petr.nozicka@seznam.czauth:franta@seznam.cz ##auth:12345. Nezapomeňte na předmět ve správném tvaru. Obratem přijde zpět email s heslem ke schránce.
O co tu jde? Počátkem letošního roku se objevila na internetu zpráva slibující hory doly. Vymyslel ji nějaký vtipálek a získával tak hesla od soukromých e-mailových schránek. Vlastně to byl takový výsměch. Protože L4_Tr1N3 je vlastně La_Trine. Sama jsem to netestovala, páč se mi nechtělo zakládat nový mejl na seznamu. ale vy to zkuste..

Aerosmith - I Don't Wanna Miss a Thing (ináč Armagedon)

26. července 2007 v 21:08 | Kejtyna |  ×Hudba×
I could stay awake just to hear you breathing
Watch you smile while you are sleeping
While you're far away and dreaming
I could spend my life in this sweet surrender
I could stay lost in this moment forever
Well, every moment spent with you
Is a moment I treasure
I don't wanna close my eyes
I don't wanna fall asleep
'Cause I'd miss you, baby
And I don't wanna miss a thing
'Cause even when I dream of you
The sweetest dream would never do
I'd still miss you, baby
And I don't wanna miss a thing
Lying close to you
Feeling your heart beating
And I'm wondering what you're dreaming
Wondering if it's me you're seeing
Then I kiss your eyes and thank God we're together
And I just wanna stay with you
In this moment forever, forever and ever
I don't wanna close my eyes
I don't wanna fall asleep
'Cause I'd miss you, baby
And I don't wanna miss a thing
'Cause even when I dream of you
The sweetest dream would never do
I'd still miss you, baby
And I don't wanna miss a thing
I don't wanna miss one smile
I don't wanna miss one kiss
Well, I just wanna be with you
Right here with you, just like this
I just wanna hold you close
Feel your heart so close to mine
And just stay here in this moment
For all the rest of time
Don't wanna close my eyes
Don't wanna fall asleep
'Cause I'd miss you, baby
And I don't wanna miss a thing
'Cause even when I dream of you
The sweetest dream would never do
'Cause I'd still miss you, baby
And I don't wanna miss a thing
I don't wanna close my eyes
I don't wanna fall asleep
'Cause I'd miss you, baby
And I don't wanna miss a thing
'Cause even when I dream of you
The sweetest dream would never do
I'd still miss you, baby
And I don't wanna miss a thing
Don't wanna close my eyes
Don't wanna fall asleep, yeah
I don't wanna miss a thing
I don't wanna miss a thing

Mají komáři uši?

26. července 2007 v 12:55 | Kejtyna |  ×Moje výtvory×
Když jsem rozplácla dalšího komára a poškrábala se za krkem, kde seděl jeden komáří cucflek začala jsem nad těmahle potvorama hnusnýma přemýšlet. Víte, ten vysokofrekvenční hlas mi někdy nahání hrůzu. Teda, aby jste mě pochopili, komárů se nebojím, to bych byla cvok, ale nějak podvědomě už vím, že si na mě ten hmyzák, až usnu, pochutná.
Slyšela jsem že nějací borci vymysleli nějaký přístroj, který vydává stejný zvuk jako komár, aby odháněl mládež, páč ten slyší jen mladiství. Nevím, co je na tom pravdy. Ale je pravda že to bzučení komárů je brutal...Zajímalo by mě, jestli se poslouchají. Jestli vůbec mají uši? Já osobně zastávám názor, že komáři uši nemají. To by si děsně lezli na nervy (mají komáři nervy?nepotřebují pak neurologa?). Jen si to představte. Ale jak by se jinak dorozumívali? Mimicky asi ne a pantomimicky taky teda ne...
Komáři jsou hold zatraceně složití.Když se nevyznáme v komárech, jak se pak máme vyznat v lidech?


Trest smrti - minulost?

24. července 2007 v 10:55 | Kejtyna |  ׎ivot×Smrt×
Trest smrti neboli poprava je nejvyšším trestem.Španělé pro to mají krásné jméno - la peine de mort. Byl provozován ve středověku a je až neuvěřitelné, že se ještě teď může někde provozovat.
Vzhledem ke své definitivnosti (nemožnosti jakékoli nápravy po jeho vykonání) se jedná o trest velmi kontroverzní. Jeho zastánci uvádějí, že se jedná o jediný spravedlivý trest za vraždu a jiné závažné zločiny, znemožňuje recidivu a má významné odstrašující (preventivní) účinky. Odpůrci upozorňují kromě morálních argumentů souvisejících s právem každého na život především na nebezpečí justičního omylu, který je v tomto případě nenapravitelný. V posledních desetiletích byl trest smrti zrušen ve většině evropských a jihoamerických států, mezi zeměmi, které ho i nadále praktikují, jsou mj. Spojené státy americké a Čína.
Soubor:Todesstrafe2.png

Význam barev:
  • modrá: zrušen pro všechny delikty
  • světle modrá: zrušen pro normální delikty (avšak jen mimo válečného stavu)
  • zelená: nezrušen, ale za posledních 10 let nebyl uplatněn
  • oranžová: je uplatňován proti dospělým
  • červená: je uplatňován i proti mladistvým
Jen si to představte. Uděláte blbost, který později litujete, ale je pozdě. Půjdete pod oprátku. Co takový Saddám Husajn dostal za svý hříchy trest smrti oběšením.
Jak už bylo shrnuté nehoře je u nás zrušen především kvůli tzv. justičním omylům při provedení trestu smrti. To je jednoduché. Oni jej odsoudí a po pár letech se zjistí, že důkazy byly mylné a on byl nevinný. Z nebíčka jej už asi těžko odvolají a dají mu finanční náhradu, prostě smůla.Ale když viník dostane doživotí, tak i po těch 10 letech jej můžou propustit a omluvit se mu. Taky jsou tu morální zásady. Představte si, kdyby tady někde, třeba i u vás ve měste vyrostlo popraviště. Prostě jen tak, páč to nemají kde dělat. Ovšem, mají i moderní plynové komory, které se používají pro popravu pomocí smrtící injekce. Ale i tak, chtěli by jste žít ve městě, kde se vraždí "oficiálně"?
Když se tak zamyslím, tak trest smrti není jen to, co si představíme pod tím pojmem. Co taková krevní msta, vendetta ? Může jít taky o jistý trest. Nebo klasický, český, úkladný zločin. Když to vezmem kol do kola mnohdy to bývá taky jen proto že chce někoho pomstít...Asi se moc koukám na televizi, že? Když se vrátím k trestu smrti, tak na wikipedii byly způsoby "trestání":
Existuje mnoho dalších způsobů trestu smrti. Obvykle se jedná o historické způsoby: ukřižování, ukamenování, estrapáda, rozdupání slonem, upálení, stětí mečem a mnohé další. Některé z těchto historických způsobů jsou ale stále v některých zemích uplatňovány (např. ukamenování v Íránu, stětí mečem v Saúdské Arábii).
Když to vezmu převzatě, tak taková eutanázie je trestem smrti životu.

Dračí loď - upomínka romantického východu

23. července 2007 v 11:15 | Kejtyna |  Japonština
Kdykoli když vidím tu banánovitě zahnutou podlouhlou loď, představím si krásnou nenadšenou indickou princeznu, která sedí na "dračí lodi"- přesně uprostřed, ve předu i vzadu za sebou má veslující silné muže a plaví se po řece Ganze na svatební obřad...
Vidíte, vždycky jsem si myslela, že dračí lodě dlabali přesd mnoho mnoho lety obyvatelé, aby se mohli přemisťovat. Až při psaní tohoto článku jsem zjistila, že je to hloupý omyl. Viz níže.
Historie dračích lodí
Historie závodů dračích lodí začala před více než 2 200 lety v Číně. Od této doby existují historické zmínky o závodění na těchto lodích. Jejich moderní historie se datuje od roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong-Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů sportovců z více než 50 zemí světa. Mezinárodní federace dračích lodí pořádá od roku 1995 oficiální mistrovství světa i mistrovství Evropy. Vzhledem k celosvětovému rozšíření a oblibě tohoto sportovního odvětví existují seriózní snahy o zařazení této disciplíny do programu OH. V Pekingu 2008 se připravuje zařazení dračích lodí do programu her.
Dračí loď (délka 12,5 m, váha cca 250 kg ) má tvar otevřené kanoe s dračí hlavu na špici a ocasem na zádi. V sestavě je max. 20 vsedě pádlujících závodníků ( 10 nalevo + 10 napravo) + bubeník, který sedí na špičce čelem k posádce a udává rytmus údery do bubnu + kormidelník stojící na zádi a řídící směr. Závodí se v drahách na vzdálenosti 250, 500 a 1000 m. Dlouhá trať na 2000 m se jezdí na kola s otáčkami. Kategorie se dělí dle věku a pohlaví (jezdí se i mix). Nejprestižnější je kategorie OPEN - tzn. bez omezení.
Tak fajn. Asi jsem se trochu sekla. Odteď už nevěřím na pohádky =D Víte, hledala jsem takovou hezkou fotku,kde ti lidé při západu slunce pádlují. Abych to trochu odlehčila a oddělala odtud takovou upravenou formu. Tak nic, no...ale za pokus to stálo.

Internet - nenápadné hnízdo úchylů

22. července 2007 v 8:17 | Kejtyna |  ×Moje výtvory×
Před dvěma měsíci se mi ozvala šéfredaktorka z časopisu Dívka. Chtěla abych jí napsala něco o obtěžování na netu. Sice, když včera vyšel ten článek, bylo tam toho minimum, přesto mě napaslo rozepsat se o tom na blog.
Internet je v dnešní době docela běžná věc. Může si jej dovolit téměř každý.
Jenomže co je pro jednoho otevřená kniha může být pro druhého účinný prostředek či zbraň. Pod rouškou anonymity, kterou internet poskytuje, nepoznáte, kdo je na druhé straně. Jsem už "na síti" dost dlouhou dobu, a velmi často, takže vím o čem mluvím.
A takového "úchyla" jak my běžně označujeme každé prapodivné individum tu můžete potkat na každém kliknutí. Snad nejčastěji na tom narazíte na chatu.
Před pěti lety(´přibližně), jsem zabrouzdala do místnosti, která byla určená pro mládež 12,13, 14 (kdyby to tam nebylo napsané,tak neřeknu, ale jako na klasickém pokecu, tak to už je příliš...) a ani po třech minutách se mi ozval člověk a nabízel se mi, jak mi to udělá jazykem. Už jsem si zvykla, na netu jsou různí nadrženci.
Dostalo mně však, když semi tak po půl hodině ozval nějaký mladík z Čech a začal mi nabízet, že se mnou nafotí porno. Sice to neřekl doslovně, ale co iného pak vystihuje "pěkné lechtivé fotky"? Prý to nebude pro mně, snad kdybych chtěla pro svého kluka (myslím, že se zmínil i o rodičích, ale doufám, že to byl jen nevyvedený vtip). Po chvíli začal ustupovat, že stačí to fotit ve spodním prádle a tak...Od té doby se raději chatu pro mladistvé vyhýbám.
Nevím, ale přijde mi to úchylný chodit obtěžovat na chat, kde chodí děti, když o kousek níž se můžou "vyřádit" v místnostech typu "Uděláš mi to po netu?".
Taková web kamera, to je věc! Člověk se může natáčeta dokonce si povídat a zároveň vidět toho, kdo je na druhý straně. Avšak to by nebyli lidé, aby toho nevyužili ve své sexuální ukojení. Jedna moje známá mi kdysi vykládala, jak si psala přes ICQ s jedním pohodovým týpanem. Zjistili, že oba mají web kameru, tak proč to nezkusit? Jenomže s příjemného kluka, kterému mělo být kolem 17 se vyklubal ošklivý třicátník s exibicionistickými sklony, který jen potřeboval při svém onanování nějakého svědka, či co.
Někteří se nudí, u jiných je to úchylka. Ale s tím se musí u komunikační technologie jako je internet počítat.

Kouzlo "umět věci zařídit..."

20. července 2007 v 16:06 | Kejtyna |  Prostě něco!
Starý Arab žije již pčes 40 let v Chicagu. Moc rád by na své zahradě pěstoval brambory a zeleninu, ale je zde sám a cítí se již starý a slabý.
Jeho syn studuje v Paříži a otec se rozhodně napsat mu e-mail:

Milý Ahmede,
jsem moc smutný, že nemůžu na své zahradě pěstovat brambory. Vím, že kdybys zde byl, pomohl bys mi zahradu zrýt. Mám te rád.
Tvůj otec


Obratem obdrží odpověd:
Milý otče,
prosím tě, nedělej v žádném případě na zahradě cokoli!!!
Schoval jsem tam "tu věc". Taky tě mám rád.
Ahmed


Jen pár hodin nato obklíčí dům starého muže americká armáda, námořníci, FBI a CIA. Přeorávají a přerývají zahradu kousek po kousku, prohlížejí každý milimetr, ale nenajdou nic. Rozčarováni se opět stahují....
Týž den dostal starý muž ještě jeden e-mail od syna:


Milý otče,
jistě je nyní zahrada kompletně zryta a můžes zasázet své brambory. Víc pro tebe z takové vzdálenosti nemůžu udělat.
Mám te rád

O střepech

20. července 2007 v 15:50 | Kejtyna |  ×Moje výtvory×
Je to divný, ale o střepech ještě nikdy nikdo nenapsal. Na wikipedii střepy najdete v článku sklo definovány jako : Sklo je však velmi křehké a rozbijí se na ostré střepy. Já bych normálně o střepech nepsala, to bych už zrovna mohla psat o každé ptákovině, ale všimla jsem si, že střepy jsou v dnešní době strašně často naznačující nějakou symboliku.
Většinou bývají uváděny jako označení pro skupinu drobných věcí, které kdysi tvořily celek. Tedy střepy. Bývají často využívané prozaicky jako věc útočící na lidskou sentimentalitu. Vezměme třeba takový citát: "Až se ti v jeden krásn�

Lustra - Scotty doesn't know

19. července 2007 v 10:45 | Kejtyna |  ×Hudba×
Písnička je z filmu Eurotrip, který je stejně ehm...energický jako ona sama. Překlad textu (pro zvrhlíky) je pod odkazem Celý článek.
Text (EN):
Scotty doesn't know,
That Fionna and me,
Do it in my van every Sunday.
She tells him shes in church,
But she doesn't go,
Still shes on her knees, and...
Scotty doens't know, oh.
Scotty doesn't know-oh.
So don't tell Scotty!
Scotty doesn't know,
Scotty doesn't know.
SO DON'T TELL SCOTTY!
Fionna says shes out shopping,
But shes under me and I'm not stopping.
Cuz Scotty doesn't know,
Scotty doesn't know,
Scotty doesn't know,
Scotty doesn't know.
So don't tell Scotty.
Scotty doesn't knoooooow....
DON'T TELL SCOTTY!
I can't believe he's so trusting
While I'm right behind you thrusting.
Fionna's got him on the phone,
and she's trying not to moan.
It's a three way call,
and he knows nothing.
NOTHING!!!
Scotty doesn't know,
Scotty doesn't know,
Scotty doesn't know,
Don't tell Scotty.
Cuz Scotty doesn't know,
Scotty doesn't knoooooow....
SO DON'T TELL SCOTTY!
We'll put on a show, everyone will go.
Scotty doesn't know,
Scotty doesn't know,
Scotty doesn't knoooooow....
The, parking lot, why not?
It's so cool when you're on top.
His front lawn, in the snow.
Laughing so hard, cuz...
Scotty doesn't know,
Scotty doesn't know.
I did her on his birthday...
Scotty doesn't know,
Scotty doesn't know,
Scotty doesn't know,
Scotty doesn't know,
Don't tell Scotty.
Scotty doesn't knoooooow....
Scotty will know,
Scotty has to know,
Scotty's gotta know,
Gonna tell Scotty,
Gonna tell him myself.
Scotty has to know,
Scotty has to know,
Scotty has to,
Scotty has to,
Scotty has to go!
Scotty doesn't know,
(Don't tell Scotty)
Scotty doesn't know,
(Don't tell Scotty)
Scotty doesn't know...
Scotty's gotta go!
.

Stanou se z nás bezcitní lidé?

18. července 2007 v 9:13 | Kejtyna |  ×Moje výtvory×
Nedávno jsem se svým otcem (jávím, už to vypadá, že celý den nemám co na práci a poskakuju někde s nějakým bločkem a zapisuju co jsem kde slyšela, ale tak to fakt nejni...) prodělala menší výměnu názorů. (musim si postěžovat =D) Můj papá, nejenže mi vypnul kriminálku, zrovna když jsem se měla dozvědět, kdo je vrahem, ale místo omluvy, že to beztak mám na videu mi ještě jako bonbónek uštědřil přednášku.
Bylo to však něco naprosto ojedinělého. To, že televize i počítač kazí lidi vím od něj už dávno (naštěstí mi stále platí net, takže v poho...) ale dověděla jsem se zajímavou teorii. Věřili by jste tomu, že každý takový film (a nedejbože seriál! ) ubírá člověku špetku citu. Takože na konci takového seriálového maratonu se z nás stávají bezcitní lidé. Prý by se měli postřílet všichni režiséři takových filmů. Ach jo, a co potom ze mě vyroste?

Šílené vedra aneb mediální fámy

17. července 2007 v 10:15 | Kejtyna |  ×Zdraví×
,,V tomhle horku se nejspíš sluníte někde u vody a popíjíte ledový nápoj..." věta taková a podobného typu, kterou slyšívám denně v rádiu mě dokáže neuvěřitelně vytočit. To je něco jako by vám dotyčný moderátor doporučoval skok z letadla bez padáku, pouze s deštníkem.
Takový "ledový nápoj" je na nás, vážení a milí, mor. Sice nám poskytne chvilkové osvěžení,ale jak tvrdí odborníci, tak našemu tělu poskytne taky pěkný šok. Takže v těhle pařácích je nejvhodnější pít čaj, kávu a ostatní teplé nápoje.
Ne. Nehodlám zde poučovat o tom jak se máte namazat opalovacím mlékem nebo že máte nosit pokrývku hlavy. Od toho každý máme maminku. Jen jsem se chtěla zamyslet nad tím, proč jsou teda všude reklamní spoty na ledové osvěžení, když to nejní zdravý? Je to hold byznys a asi by bylo trochu blbý, kdyby Jacobs prodávali především v létě a Ice tea kdyby bylo k dostání pouze v zimě. To už by se na to mohli zrovna vybodnout a jít prodávat mrazák eskymákovi...

Mona Lisa - tajemná a nesmrtelná

16. července 2007 v 20:18 | Kejtyna |  Umění společenskosti
Vědci v ústavu aby nemuseli "válet šunky" stále a stále vytahují slavnou historii. Mona Lisa - tajmené dílo z dílny Leonarda daVinci nemá šanci upadnout v zapomění. Schválně ji zkuste zadat do googlu. K dnešnímu dni vám najde 3 450 000 odkazů. Hold tohle je popularita. Dokonce je to o 50 000 odkazů víc než na jejjího stvořitele. Odborníky tato žena zaujala dokonce tak, že se jim podařilo odhalit její přibližný hlas, minulý rok tato zpráva obletěla média. Donedávna ji i Lea bylo možné uslyšet na http://promotion.msn.co.jp/davinci/voice.htm ale z nějakého důvodu byly stránky zrušeny...
Mona Lisa, též označovaná Gioconda, je patrně nejslavnější portrétvšech dob, na počátku 16. století(přesněji v letech 1503 - 1506, během svého florentského pobytu) ho namaloval Leonardo da Vinci. Autor si toto své dílo přibalil mezi svá zavazadla, když v roce 1516nuceně opouštěl Římpo udání svých spolupracovníků. Leonardo před svou smrtí prodal Monu Lisu francouzskému králi Františku I., na jehož pozvání do Francie přijel, za poměrně vysokou částku 4000 zlatých dukátů.
Dnes obraz vlastní francouzskávláda a je vystaven v Louvruv Paříži. Během historie však obraz nejdříve byl na zámku Fontainebleaua později ve Versailles. Po Velké francouzské revoluci pobýval v Louvru krom doby, kdy byl pověšen v ložnici samotného Napoleona.
Jde o malbu olejemna dřevo topolus využitím techniky sfumato. Žena na obraze sleduje diváka s nenapodobitelným, tajuplným úsměvem, který se stal předmětem mnoha pověstí a spekulací. Její totožnost není známa a není ani jisté, zda jde o skutečnou ženu.
Nevím, co si myslet o rádo by vtipných parodiích na Monu. Pro ukázku jich pár uvedu (Leo se určitě obrací v hrobě).

Peníze snadno a rychle - Brigáda I. část

15. července 2007 v 21:06 | Kejtyna |  ×Užitečné odkazy×
Léto je v plném proudu a s ním i snaha nás, studentů, vydělat penízky. Chystám se o tom dál rozepsat, tudíž to rozdělím do více článků. První možnost, jak vydělat peníze bez námahy je risknout to přes internet.

Internet

"Jsem tam napíchlý skoro pořád, tak proč se tam neporozhlédnout?" napadlo už snad každého z nás, prázdninově nezaměstnaného. Když zabrouzdáte do každé databáze brigád, narazíte tam na takové to práce z domova. Co si pod tím představit? Rozhodně ne pohodové leháro pod příslibem výdělku.
Práce z domova obnáší buď příjímaní reklamních e-mailů (zaregistrovat se můžete tady, nic vás to nestojí) kdy dostáváte do mejlu reklamy, vy na konci zprávy kliknete na odkaz a na účet se vám přičte nějaká ta koruna a až budete mít stovku (korun, ne roků) tak vám to pošlou domů ; vkládání reklamních letáků do obálek - čemuž moc nevěřím, jelikož vy někomu pošlete 50 a více kč a tímto způsobem pod sladkým příslibem slibného zisku získáváte od jiných najivek jejich 50 kč, podobní prodej kosmetiky a šperků, jehož náplní je obtěžování lidí se svým katalogema vzorky za mizerný peníz, život v neustálém strsu, zda zboží dojde v pořádku, jestlise zákaznici bude líbit. A nebo poslední možnost - že se po internetu můžete stát chatovou pornohvězdou.
Vidíte, internet nám nabízí mnoho slibných možností přivýdělku a je jen na vás, pokud se vám hnusí manuální práce, kterou si vyberete.

Moje darky (darkness)

15. července 2007 v 18:46 | Kejtyna |  ×Moje výtvory×
Tak jsme s mamushkou trochu tvořily umělecká fota. Už je mi to aj blbý, jak sa furt nechávám fotit, ale nikdo jiný nechtěl. Mě šlo jen o to, aby tam byla nějaká osoba. Pro mě by bylo mnohem lepší, kdyby tam "pózoval" někdo jiný...no co, posuďte sami.

Bůh tvořil

15. července 2007 v 10:16 | Kejtyna |  ×HOAX×
První den
Bůh stvořil krávu a řekl:
"Musíš jít na pole a po celý den budeš v úmorném vedru pracovat, mít mladé a dávat mléko člověku. Dám ti na to 60 let života."
Kráva odpověděla:
"Takový tvrdý život je moc dlouhý. Nech mě žít jen dvacet let, zbývajících čtyřicet ti vrátím." A Bůh souhlasil.

Druhý den
Bůh stvořil psa a řekl:
"Budeš celý den sedět u dveří domu tvého pána a štěkat na každého, kdo půjde kolem. Dám ti na to 20 let života."
Pes odvětil:
"Štěkat na každého dvacet let je moc těžký úděl. Dej mi jen deset let a těch zbývajících deset ti vrátím."
A Bůh souhlasil.

Třetí den
Bůh stvořil opici a řekl:
"Bav člověka, dělej hloupé věci a donuť lidi se smát. Máš na to 20 let života."
Opice byla proti:
"Dvacet let mám ze sebe dělat blázna? Ani náhodou. Pes ti vrátil deset let, já ti je vrátím také." A Bůh souhlasil.

Čtvrtého dne
Bůh stvořil člověka a řekl:
"Spi, jez, hraj si, miluj se a užívej si života. Nedělej nic, jen se bav. Dám ti na to 20 let života." Člověk vykřikl:
"Cože, jen dvacet let? Ne, ne, to nejde. Podívej, Bože, uděláme to takhle. Kráva ti vrátila čtyřicet let, pes deset a opice taky deset. S mými dvaceti to dělá osmdesát let. Souhlasíš?"
Bůh souhlasil.


Od té doby člověk prvních dvacet let spí, jí, hraje si, miluje se, užívá si života a o nic se nestará.
Dalších čtyřicet let dře jako vůl, aby uživil svoji rodinu.
Pak deset let ze sebe dělá šaška pro pobavení svých vnoučat.
A posledních deset let je to starý mrzout, který štěká po všech lidech okolo.