Náboženská víra = záchranné lano, nebo oprátka kolem krku II.

3. června 2007 v 15:12 | Kejtyna |  ×Moje výtvory×
Napsala jsem to , jako pokračování původního článku o náboženství ,ale doopravdy bych se chtěla věnovat něčemu jinému. Náhodou jsem při brouzdání po wikipedii, narazila na diskuzi ke článku Satanismus.
Vlastně ani nevím, jak to napsat, aby to znělo objktivně. Nějaká osoba na té diskuzi kritizovala článek že autor uvádí Satanismus jako zlo. Prý má mnoho lidí skreslenou představu o Satanismu. Prý si myslí, že satanisté chtějí vraždit. A teď je tu ta část se kterou musím souhlasit. Cituji: Ovšem z článku tak nějak vyznívá, že satanismus=zlo. To není pravda. Je to jako napsat článek o křesťanství, a v první větě popsat mnohoženství (mormoni), sektářské praktiky (jehovisti) a terorismus (v Irsku), ovšem například katolickou církev skoro nezmínit (ovšem velkou část článku na druhou stranu činí kopie devatera, jehož autorem je LaVey, který je podle tebe pro článek nerelevantní. Zajímavé. V knize, ze které devatero je, je i výslovné odmítnutí zabíjení pro účely oběti (a to i zvířat)
A teď dále, už jsem neprolétávala řádky jen tak jako před tím, ale začala pečlivě číst: Problém článku je, že realita satanismu je zcelka odlišná od situace popsané v článku. Analogie je zcela odpovídající. Občas někdo nazývající sám sebe satanistou (ať už je satanistou nebo nikoliv) provádí rituální vraždy. Stejně tak občas vraždí někdo, kdo se prohlašuje za křesťana (ať už je křesťanem či nikoliv). Těch doložených křesťanských vražd je mnohonásobně více než doložených satanistických vražd (pravda, křesťanů je také více). Ani v jednom případě to však není podstata náboženství (i když v křesťanské bibli je více výzev k zabíjení než v té satanistické).
Ehm.......musím říct, že na tom bude něco pravdy. Lidi, já vám na to kašlu. Ať už vraždit či ne, já jsem ateista (a trošičku buddhista).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lolp lolp | 12. června 2007 v 21:36 | Reagovat

..........

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama