Proč se posílá do prdele?

18. května 2007 v 21:38 | Kejtyna |  ×Úvahy×
Nevím jak začít. Tak nejprve omluvou. Asi bych se měla omluvit, že místo písmena R nepíšu hvězdičku , ale za 1. ji na tomle výdobytku moderní techniky nemohu najít a za 2. už by to nemělo takový ráz. Vím, že to z etického hlediska zcela nepřípustné, ale vy to na mne neřeknete, že ne?
Nejprve jsem chtěla napsat takový článek o přátelství, ale jakmile jsem otevřela e-mailovou schránku, věděla jsem, že dnešní článek bude o něčem jiném. Došel mi řetězák v prapodivném a mě neznámém formátu (.pps , čert ví co to je...) takže se mi nepodařilo jej otevřít. Ale co vm je, že nesl velmi výstižný název: Proč lidi posílají do prdele? Jistě, sama bych odpověď na tuto otázku nenašla, ale netrvalodlouho a voici!
Proč jít do Prdele?
Protože tam patří každý!
Anebo trošku jinak? Zeptejte se sami sebe - vážně jste sem (do prdele) ještě nikdy nikoho neposlali či sem ještě nikdo neposlal vás? Určitě ano. No a tak jste tady!
Pořád to nechápete? To je jedno...
A nebo ještě jinak:
Odtud zajisté v pravém slova smyslu vypuknuvší popularita slova prdel, které lid ihned přijal za své, ač ovšem zde nanesené vztahy a afinity cítil pouze temně a nejasně. Jak jinak statické a goticky vyzáblé, přísně sevřené, nevýznačné slovo řiť! Není divu, že bylo životnějším a výraznějším slovem prdel v metropoli a okolí vytlačeno, odsouzeno k živoření ve vzdálených provinciích, a to právě na rozhraní století šestnáctého a sedmnáctého, kdy i k nám zavítává a zavívá duchovní vichr baroka, již po delší dobu zvučící ve věžovích pokročilejší Evropy západní... Dva fízlové chtějí zašmelit pražskou Nerudovku jako rodiště Pabla Nerudy. Docent Bulánek píše odborné pojednání o prdeli jako výtvarném principu barokním. Slovensky hovořící Indián vzedme náboženské vášně.
- citace z knihy La calle Neruda a čerpno z prdel.cz
Je to rozhodně velmi zajímavé, avšak já se domnívám, že k vzniku vulgarismů se nedopátráme. Jen jsem na to chtěla poukázat jelikož mnoho lidí přidalo "doprdele" do svého každodenního slovníku.
P.S. Při tom pátrání po vzniku slova jsem narazila na 1. vietnamský internetový obchod. Jako nic moc, ale pro pobavení stačí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cyklomat cyklomat | Web | 18. května 2007 v 22:16 | Reagovat

diky, taky mas peknej blog.. a ktomu ze mam v kazdy rubrice jen jeden clanek, abych si odskrtla dalsi polozku neni pravda.. u toho co me zajima hodne je vic clanku nebo proste k tomu dalsi clanek neni potreba davat a hlavne ted na to nemam ani cas, ale to neznamena, ze tu vec nesleduju a nesbiram o ni novy informace.. samozrejmne, ze sem to mohla dat vsechno do jedny rubriky treba "zajimavosti", ale takhle mi to prijde prehlednejsi..

2 Kejty>>cyklomat Kejty>>cyklomat | 18. května 2007 v 23:16 | Reagovat

jojo to je jasny. spousta lidí to tak dělá. akorát jsem se nad tím zamyslelaa tak nějak jsem to "zamyšlení" začala psát =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama