O Atlantidě

22. května 2007 v 12:01 | Kejtyna |  ╬Tajemno╬
Na jednom blogu jsem narazila na článek o Atlantidě. Sice jsem autorku pěkně sjela za obsah blogu (kdo ví, od koho jsem to tu pochytila, co? ) ale vcelkuý mě to téma zaujalo. Vzpomněla jsem si, když mě s bratrem, když jsme byli malí vzala mamka na takový dobrý animák o Atlantidě.
Kolem bájmi opředené Atlantidy je toho spousta. Atlantida je legendární kontinent, na kterém měla sídlit vysoce vyvinutá civilizace, kterou zničila mohutná přírodní katastrofa přibližně v roce 9600 př. Kr. Přestože existence tohoto kontinentu nebyla nikdy přesvědčivě potvrzena, vedou se dodnes debaty o její existenci a možné poloze. Jediným zdrojem informací jsou Platónovy spisy, v nichž popisuje atlantskou kulturu, státní zřízení a polohu; měla ležet někde za Herkulovými sloupy (dnešní Gibraltarský průliv).
Nevím, zda existence tohoto fiktivního světa bude někdy´dokázána. Odborníci se domnívají, že že také Atlantida mohla nacházet v dřívější Tróji, Černém moři či Sardinii.Mezi další uvažované lokality patří ve Středomoří Malta (zde na základě rýh u Clapham Junction) a Kypr, v Atlantském oceánu pak například Irsko, ostrovy Karibiku nebo Azorské ostrovy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiří šik Jiří šik | E-mail | 18. září 2008 v 21:54 | Reagovat

Všimli jste si někdy, že civilizované státy začali existovat v přibližně stejné době. Že měli podobnou kulturu a náboženství, přestože se nikdy nesetkali? Dle mého názoru, je to proto, že všechno je jinak než se historikové domnívají. Podle mě to všechno bylo zhruba takto.......

Kdesi v nekonečném vesmíru existovala prastará rasa vyspělejší a kulturnější než je dnešní člověk. Jejich svět začal postupně umírat až byl na pokraji zkázi. Proto skupina obyvatel (budu je nazývat tvůrci civilizace) odešla na novou planetu. Pro tento ůčel si vybrali Zemi. Nejprve osídlili ostrov ve středozemním moři a nazvali jej Atlantis. Odtud postupně šířili svou moudrost do světa. Vybrali si druh dnes známí jako Homo sapiens sapiens (člověk moudrý) a navedli ho k tomu, aby vyvraždil druh Homo sapiens Neandrthalia a tak se zbavyl konkurence. Následně se rozdělili na několik skupin : Ištar, Šamaš a další summerští bohové

Ra, Hathor, Osiris, Issis a další egyptští bohové

Jan´tset jank, Chuang che, Ti a Čínští bohové

Šiva, Pušpa a další indičtí bohové

Zeus, Héra, Athéna a další Řečtí bohové

Jaheve (vy jej budete znát spíše jako Boha )

a Aláh

a založili civilizované státy. Jakýmsi způsobem začali chránit zemi před ostatními vesmírnými národy a ty se sem nedostali. Systém byl připraven tak že pokud by na Zemi zbyli pouze dva "tvůrci" mohli by planetu chránit. Ovšem lidé postuně přestsávali ctít jejich zásady a tak zklamaní "tvůrci" ze země postupně odcházeli ze Země. A víte kdy odešel jeden z posledních z nich? Není tomu zase tak dávo...... takových 100-200 let. Ano byl to Iaheve a odešel v době, kdy v něj většina Evropy přestala věřit. Ovšem k naší smůle zdezbyl již pouze jeden a to Aláh. To je ovšem méně než je potřeby k udržení obrany země. Víte v jakém období se v AMerice objevují 1. zprávy o U.F.O? Zhrubo od doby 1.ho použití Atomových zbraní při nichž se uvolnilila obrovská spousta energie jež tyto cestovatele vesmírem přivedla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama