Krásný pohled na svět...

1. ledna 2007 v 14:09 | qark.net |  Prostě něco!
Nedávno jsem stál ve městě blízko přechodu pro chodce a čekal na kamaráda. Z nudy jsem pozoroval lidi okolo sebe. Na protějším chodníku jsem si všiml slepce, mladého kluka, kterého prozradila bílá hůl a tmavé brýle. Vypadal, jakoby na někoho taky čekal.
Najednou se u něj objevila starší paní a začala mu horlivě nabízet, že ho převede na druhou stranu. Slepec to odmítal a říkal, že je to dobré, že to zvládne klidně sám, ale ta dobrotivá paní byla neoblomná. Jakmile na semaforu blikla zelená, popadla kluka za ruku (za tu, ve které držel slepeckou hůl), tu mu zvedla do výše (asi aby si tu hůl po cestě chudák neodřel) a značnou rychlostí jej přetáhla na druhou stranu mezi lidmi takovou trajektorií, podle níž by si mohly učit i Brownovy částice. Zcela překvapeného a dezorientovaného mladíka pak postavila na protějším chodníku několik centimetrů před zdí a než se stihl pořádně vzpamatovat, nezapomněla se dlouze pochválit, jaký že to udělala dobrý skutek. Na závěr svého pochvalného proslovu ještě chlapci sdělila: "Že takhle je tu aspoň mnohem rychleji."

No nevím, jestli ten slepý mladík měl chuť ocenit rychlost Mach 3, s jakou zdolal silnici i jinde, než při holení v teple své koupelny a tak tam chvilku stál zcela neschopen slova. Když se trošku vzpamatoval a počkal (pro jistotu) až se iniciativní paní vzdálí, vrátil se zpět na protější chodník.Pokud jste dočetli až sem, možná vás napadla na adresu té paní spousta nelichotivých věcí, nebo jste mladíka litovali. Jenže příběh ještě není u konce a závěr vás možná překvapí.Slepý mladík opravdu na někoho čekal. Brzy k němu totiž přišla starší tmavovlasá dáma (pravděpodobně jeho maminka), a jakmile se spolu pozdravili, pronesl k ní jednu naprostou úžasnou větu, která začínala: "Právě jsem udělal velikou radost jedné paní…"

Nevím jak vy, ale já musím před "pohledem" slepého chlapce na tento svět opravdu smeknout. Kéž bychom všichni měli takový smysl pro humor jako on a dokázali na každé situaci najít něco pozitivního.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama